Pakrojas muiža pārvērtīsies par kosmosa staciju un aicinās uz Baltijā lielāko Ziemassvētku festivālu

20. oktobris, 2023

Pakrojas muiža, kas atrodas vien 40 km attālumā no Latvijas robežas, šoziem pārvērtīsies par kosmosa staciju un aicinās uz Baltijā lielāko Ziemassvētku festivālu, informē Pakrojas muižas pārstāve Danute Vareikaite.

Jau vairākus gadus Pakrojas muiža sagaida gada lielākos svētkus, organizējot krāšņus gaismas un laternu festivālus. Taču šogad pasākums izcelsies ne tikai tēmas, bet arī mēroga ziņā – muižas mērķis ir izveidot lielāko Ziemassvētku festivālu Baltijas valstīs. Bet sauklis, kas aicina cilvēkus apmeklēt šo pasākumu, ir vēl vērienīgāks: tiek paziņots, ka kosmiskais Ziemassvētku festivāls būs lielākais visā Visumā.

D. Vareikaite stāsta, ka 15 hektārus lielajā kosmosa stacijā notiks iespaidīgi gaismas un lāzeru šovi, dažādas svētku programmas visai ģimenei, rosīgi Ziemassvētku tirdziņi, rūķu dāvanu manufaktūras un atrakcijas, milzīgas kosmiskās skulptūras un laternas izgaismos visu muižu, bet vēlmes piepildīs Ziemassvētku vecītis.

“Katrā no mums dzīvo sapņotājs, kurš tic brīnumiem, kurš vēlas basām kājām skriet pāri ledājiem, lidot ar kosmisko Ziemassvētku vecīti uz zvaigznēm, dejot tango ar haizivīm, baudīt gardumus no Veneras. Ticēt, priecāties un apbrīnot pasauli bērnu acīm – tas taču arī ir Ziemassvētki,” šī gada festivāla ideju raksturo Pakrojas muižas radošā direktore Kristīna Ivaņčenko.

Festivāls, kas būs atvērts no 25. novembra, priecēs un pārsteigs ne tikai ar unikālām gaismas laternu kompozīcijām no galaktikas plašumiem un iespaidīgiem lāzeru un uguns šoviem. Pasākuma dienās viesus sagaida aktieru Ziemassvētku priekšnesumi, dejas ar leduslāčiem, Visuma gardumu tirdziņš un debešķīgo garšu beķereja. Bērnus šeit gaidīs populārākais muižas iemītnieks – kamielis Buča.

Radot iespēju apmeklētājiem pacelties līdz zvaigznēm kosmosa dzīlēs, festivāla rīkotāji neaizmirsa arī par citām tumšajām dzīlēm – īpašs uzsvars pasākumā tiks likts uz okeānu un to faunas saglabāšanas tēmu. Pakrojas muižas radošā komanda izvēlējās saistošu un neparastu veidu, kā rosināt diskusiju par nopietnu globālu problēmu: apmeklētājiem par okeānu likteņiem stāstīs iespaidīga izmēra mītiskas būtnes.

“Ir cieša saikne starp kosmosu, okeāna dzīlēm un cilvēku uz zemes. Tik daudz kas ir atkarīgs no katra no mums – vai mēs kādreiz aizdomājamies, cik svarīgas lietas mēs varam darīt, un mums tās jādara, lai mīlētu Visumu un rūpēties par to, lai arī nākamās paaudzes varētu dzīvot, sapņot, baudīt, augt un ticēt Ziemassvētku brīnumiem? Ja tas izklausās neparasti, ir pienācis laiks atnākt un piedzīvot šo sapņotāja iekšējo sajūtu,” uz festivālu aicina festivāla idejas radītāja K.Ivaņčenko.

Ziemas festivāls “Ziemassvētku kosmosa stacija” Pakrojas muižā priecēs apmeklētājus katru piektdienu un brīvdienās no 25. novembra līdz 14. janvārim. Vairāk informācijas: www.pakrojasmuiza.lv.