Pakrojas muiža gatavojas pavasara ziedu festivālam ar vairāk kā 5 miljoniem ziedu

13. aprīlis, 2023

Pirms gada Pakrojas muižā tika rīkots pirmais Pavasara ziedu festivāls. Šopavasar festivāls atgriezīsies ar vēl lielāku un iespaidīgāku ziedu skaitu nekā pērn. Jau no aprīļa beigām un līdz jūnija sākumam katru dienu muižas viesus pārsteigs īsta pavasara ziedu renesanse.

Jau 2021. gada rudenī muižas floristi sadarbībā ar Nīderlandes pavasara puķu audzētājiem selekcionēja un muižas teritorijā iestādīja vairāk nekā 250 šķirnes tulpju un citu izsmalcinātāku pavasara ziedu: narcises, hiacintes, krokusus un citus. Šogad Pakrojas muižas iespaidīgo 10 hektāru lielo teritoriju rotās vismaz 5 miljoni pavasara sīpolpuķu ziedu. Īpaša uzmanība festivālā tiek veltīta ne vien krāsu gammai un izsmalcinātiem ainavu ornamentiem, bet arī ziedu augstumiem un to ziedēšanas periodam. Lielā ziedēšana sāksies ar narcisēm, hiacintēm, agrīnajām tulpēm, un, festivālam turpinoties, apkārtni iekrāsos dažādu tulpju pārpilnība.

Šogad tulpju mīļotājus festivālā pārsteigs brīvdabas ziedu izstāde. Šim nolūkam atvēlētajā lielajā teritorijā būs iespējams ne vien apbrīnot izsmalcinātākos pavasara ziedu veidus, bet arī iegādāties sev tīkamo puķu sīpolus.

“Festivālā pavasara atdzimšanu baudīsim ne vien ar acīm, bet arī ar ausīm. Katru sestdienu un svētdienu festivāla laikā, jau tikko iebraucot teritorijā, kopā ar ziediem jūs sagaidīs arī pacilājoša orķestru mūzika. Īpašu festivāla noskaņu radīs Lietuvas labākie pūtēju un jaukto instrumentu orķestri, svinīgi maršējot un dzīvajā izpildot visu laiku skaistākos skaņdarbus. Katru festivāla sestdienu viesus priecēs arī klasiskās mūzikas koncerti – šeit uzstāsies Čiurlioņa kvartets, Raimondas Butvila un Aleksandrs Palejs, kā arī paredzēts īpašs vakars ar komponistu Giedriusu Kuprevičiusu un operas solistu Jurģi Jarašiusu,” gaidāmās norises komentē D. Vareikaite.

Festivāla laikā muižā būs iespēja aizceļot pagātnē un piedzīvot īstu XIX gs. muižas dzīvi: darbosies amatnieku manufaktūras, ziedu restorāni, notiks ziediem veltītās ekskursijas, alus darītavā brūvēs alu, bet spirta rūpnīcā destilēs pasaulē godalgotas garšas. Parfimērs gatavos smaržīgākās eļļas no pirmajiem ziediem, dāmas vārēs ietērpties antīkās kleitās, ripos karietes, muižas mehāniķi brauks ar Barona kolekcijas automašīnām. Zinātkārākajiem viesiem būs unikāla iespēja redzēt īstu XIX gs. muižas ārsta kabinetu un viņa slepeno hobiju – panoptiku, kurā pats fon der Ropu personīgais ārsts bija uzkrājis iespaidīgu dīvainību kolekciju.

Pakrojas muiža atrodas pavisam netālu no Bauskas un Jelgavas, un vien divu stundu braucienā no Rīgas. Tā ir ne tikai Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi Lietuvas “Gada tūrisma objekts 2018., 2019., 2021., 2022.” titulu. Šeit ik gadu notiek unikāli ziedu un gaismu festivāli, kā arī tiek piedāvāta plaša izklaides programma. programma programma visai ģimenei.

 

Avots: LETA