Pārgājiena maršruts “Beberbeķu dabas parks. Lidmašīnu vērotava” (~21 km)

28. aprīlis, 2025

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu “Beberbeķu dabas parks. Lidmašīnu vērotava”. Attālums no Rīgas centra ap 12 km. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Babītes dzelzceļa stacija. Tu varī maršrutu uzsākt no jebkuras vietas, jo tas ir apļveida. Šis pārgājiena maršruts ved cauri skaistājām Beberbeķu dabas parka takām, kur sastapsi gleznaino ezeru un būs iespēja palūkoties gaisā paceļoties un nonolaižoties lidmašīnām lidostā.

MARŠRUTS

Maršruts nav pats īsākais, tāpēc noteikti ieplāno vismaz pusi dienas, lai varētu nesteidzīgi baudīt dabu un iepazīt apkārtni. Lai gan pārgājiena taka ir samērā viegla un neprasa īpašu sagatavotību, tomēr vēlams, lai būtu neliela fiziskā izturība.

Pārgājiena maršruts iepazīstina ar Babītes vēsturisko staciju un senatnīgo apkārtni, ved cauri Beberbeķu dabas parka ainaviskajām priežu audzēm un kāpām līdz gleznainajam dzirnavu ezeram. Maršruta gaitā iespējams vērot arī Rīgas lidostas dinamisko ikdienu, kur debesīs paceļas un nolaižas lidmašīnas no visas pasaules.

Babīte 

Stacija (platforma) ar sākotnējo nosaukumu Pūpe atklāta jau 1877. gadā, kopā ar Tukuma dzelzceļu.

Babītes ciems veidojies ap Pūpes (Pupe) krogu un Pūpes dzelzceļa staciju, kas bija nozīmīgs pieturas punkts toreizējai tranzītsatiksmei starp Rīgu un jūrmalas ciemiem, iecienītām rīdzinieku vasaras atpūtas vietām. Pusceļā no Rīgas uz Dubultiem, tagadējās Babītes dzelzceļa pieturas tuvumā, tolaik atradās Pūpja krogs, ko saukāja par Krējuma kūku krogu (Schmantkuchenkrug). Braucot uz jūrmalu un atpakaļ, tajā pa laikam pūtināja zirgus un baudīja kafiju ar krējuma kūkām.

Dabas parks “Beberbeķi”

Dabas parks izveidots 1977. gadā. Tas atrodas SIA “Rīgas meži” Tīreļu mežniecībā – Babītes pagastā, starp Piņķiem, Babīti un Beberbeķiem. Tā platība ir apm. 260 ha.

“Beberbeķi” izveidoti, lai aizsargātu bioloģiski vērtīgas priežu audzes. Beberbeķu dabas parks ir iecienīta atpūtas un pastaigu vieta dažādos gadalaikos. Sniegotās ziemās slēpošanas cienītājiem iespējams izmantot dabas parka kāpu izveidoto reljefu.

Parka centrālajā daļā ir ar silu un mētrāju apaugušas kāpas. Savukārt parka austrumdaļā atrodas mākslīga ūdenskrātuve.

Parka dienvidu daļā atrodas apm. 10,3ha lielais Beberbeķu dzirnavu ezers, kas izveidojies, uz Beberbeķu strauta izbūvējot dzirnavas un izveidojoties dīķim. Tā vidējais dziļums – 1,7 m, lielākais dziļums – 3,5 m. Beberbeķu dzirnavu ezera krasti ir gleznaini, vietām stāvi, bet vietām ap to ir smilšainas peldvietas. Parka lielāko daļu aizņem priežu sili un mētrāji.

Lidosta Rīga

Mēs atrodamies netālu no Rīgas starptautiskās lidostas – lielākās aviācijas satiksmes vietas Baltijā. Šeit ik dienu pacelšanās un nolaišanās laikā var redzēt simtiem lidmašīnu. 2024. gadā Rīgas lidosta apkalpoja vairāk nekā 7 miljonus pasažieru, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas nozīmē – te notiek vairāk nekā 63 tūkstoši lidojumu gadā, tātad vidēji ap 170 lidojumu dienā!

Apmēram piektā daļa no visiem pasažieriem ir tranzīta ceļotāji – viņi izmanto Rīgu kā pārsēšanās punktu uz tālākiem galamērķiem. Rīgas lidosta arī joprojām ir līdere starp Baltijas galvaspilsētām – apkalpojot 38% no visiem reģiona lidojumiem.

Aviācijas muzejs

Aviācijas muzejs Skultē ir brīvdabas muzejs, kas dibināts 1956. gadā. Tas atrodas lidostas teritorijā, un tajā apskatāma plaša lidmašīnu un helikopteru kolekcija. Muzejs piedāvā unikālu iespēju iepazīt aviācijas vēsturi un apskatīt dažādus gaisa kuģus tuvplānā.

Beberbeķu dabas parks. Lidmašīnu vērotava

Pārgājiena maršruts “Beberbeķu dabas parks. Lidmašīnu vērotava”

ATRAŠANĀS VIETA: Babīte (~12 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto / autobusu / vilcienu

GARUMS: ~21 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, zemes ceļi, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KARTE:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav pārāk sarežģīts, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts tika noiets 2025.g. 27. aprīlī. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Īpaši piemērots vasarā, kad iespēja nopeldēties ezerā. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs un noder šis pārgājiena maršruts, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt noziedojot PayPal vai BuyMeACoffee. Nospiežot uz linka, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: