Pārgājiena maršruts: Carnikavas loks (12 km garums)

24. janvāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Iespējams jau gandrīz ikviens ir devies pa Carnikavas promenādi līdz jūrai, tālāk līdz Gaujas izteikai jūrai un atpakaļ. Bet šo maršrutu iespējams padarīt daudz interesantāku, piemēram, atpakaļceļā dodoties galvenokārt gar Gauju vai turpceļā dodoties paralēli promenādei cauri mežam, tādējādi sastopot mazāk cilvēku un vairāk sajūtot dabu. Priežu meži, Rīgas jūras līcis, stāvkrasti, Gaujas izteka jūrā, Carnikavas gājēju un velo tilts. Maršruts nav grūts un ir ļoti baudāms, tā kopgarums ir ap 12 km. Pastaigu var sākt no Carnikavas dzelzceļa stacijas vai jebkuras citas vietas, jo maršruts ir apļveida.

Pārgājienu uzsāk no Carnikavas centra, dodas cauri pilsētai līdz dabas parkam “Piejūra”, kur paralēli Carnikavas promenādei dodies cauri mežam līdz jūrai. Ejot gar jūru līdz Gaujai izteikai pa ceļam redzēsi vairākus stāvkrastus. Latvijas garākā upe Gauja iztek Rīgas jūras līcī un lieliska vieta, kur atvilkt elpu, padzert siltu tēju un baudīt ainavu un Latvijas dabu. Tālāk dodies galvenokārt gar Gauju, pa priežu mežiem, līdz Carnikavas Novadpētniecības centram, kur tālāk šķērsosi gājēju tiltu. Tālāk pa promenādi dodies līdz Latvijas garākajam gājēju un velo tiltam – Carnikavas tiltam pār Gauju.

ATRAŠANĀS VIETA: CARNIKAVA (sākumposms pie Carnikavas dzelzceļa stacijas, bezmaksas stāvvietas blakus), tikai ap 25 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (Carnikavas dzelzceļa stacija)

GARUMS: ~ 12 km (apļveida)

SEGUMS: iestaigāta taka, meža ceļi, zemes ceļš, bruģis, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

carnikavas loks

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts paredzēts tiem, kuri vēlas baudīt mieru dabā bez lieliem ļaužu pūļiem. Pie jūras gan to būs daudz vairāk, bet ceļā uz jūru un gar Gauju to vajadzētu būt daudz mazāk, jo standarta maršruts lielai daļai cilvēku ir promenāde – jūra – Gaujas izteka un atpakaļ. Maršruts tika noiets 2021.g. 23. janvārī. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Maršruts ir viegls, tāpēc šim tam vajadzētu būt pa spēkam gandrīz ikvienam.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: