Pārgājiena maršruts “Garupe. Garciems. Carnikava” (~23 km)

4. marts, 2024

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu netālu no Rīgas – Garupe. Garciems. Carnikava. Attālums no Rīgas centra ap 25 km. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Garupes dzelzceļa stacija, kur iespējams nokļūt ar vilcienu (tikai 37 min.) vai auto (iespējams novietot pie Garupes ciemata sākuma). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties mežu svaigo gaisu un likt kājām nedaudz sajust slodzi, tad šis pārgājiena maršruts būs domāts tieši Tev.

MARŠRUTS

Maršruts nav īss, tāpēc noteikti vajadzēs ieplānot pilnu dienu, lai dotos skaistā pārgājienā. Maršruts nav pavisam vienkāršs, tāpēc vēlama neliela fiziskā sagatavotība, bet noteikti nav arī sarežģīts, lai būtu jāuztraucas par to vai nokļūs galamērķī. Maršruts sākumā ved pa pa Garupes ciematu. Ciems sācis veidoties kā vasarnīcu kolonija 1960. gados. Garupē ir ap 1400 vasarnīcu. Tālāk uz Veclangas upi. Tā tek dienvidrietumu virzienā. Ietek Eimura kanālā Garciema teritorijā. Veclanga ir Langas senā gultne, kas senatnē tecēja pretējā virzienā un novadīja Ķīšezera ūdeņus uz jūru. Upe ietecēja Gaujā vēl 18. gadsimta beigās. 18. gadsimta beigās Langa lejtecē aizsērēja. Maršruts pa Garciemu. Ciema nosaukums cēlies no cauri tekošās Langas upītes nosaukuma (vācu: lang — ‘garš’). 2000. gadu sākumā ciems strauji sāka attīstīties kā prestižs Pierīgas privātmāju ciems. Maršruts ved tālāk caur mežiem, līdz nonāksi līdz Langas kāpai un Mazlandziņas ezeram. Kādreiz šis ezers bija Langas upes gultne. Maršruts ved līdz Gaujas ietkai jūrā. Tālāk dodoties uz Carnikavu, kur iespējams apskatīt arī Carnikavas Novadpētniecības centru. No Carnikavas maršruts ved atpakaļ uz sākumposmu Garupē.

Pārgājiena maršruts “Garupe. Garciems. Carnikava”

ATRAŠANĀS VIETA: Garupe (~25 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (vilciens, saraksts: https://www.1188.lv)

GARUMS: ~23 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, asfalts, grants, smiltis

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KARTE:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

 

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav pārāk sarežģīts, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts tika noiets 2024.g. 3. martā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs un noder šis pārgājiena maršruts, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt noziedojot PayPal vai BuyMeACoffee. Nospiežot uz linka, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: