Pārgājiena maršruts “Gauja. Katlapu iezis. Ziedleju klintis” (~16 km)

8. aprīlis, 2024

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu netālu no Rīgas – Gauja (Siguldas novads). Attālums no Rīgas centra ap 40 km. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Virši uzpildes stacija, kur iespējams nokļūt ar autobusu (ap 55 min. brauciens no Rīgas) vai auto (iespējams novietot netālu no uzpildes stacijas). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties mežu svaigo gaisu un likt kājām nedaudz sajust slodzi, tad šis pārgājiena maršruts būs domāts tieši Tev.

MARŠRUTS

Maršruts nav pārāk garš, tāpēc noteikti nevajadzēs ieplānot pilnu dienu, lai dotos skaistā pārgājienā. Maršruts nav ļoti grūts, bet vēlama neliela fiziska sagatavotība. Maršruts sākumā ved pa Gaujas ciematu. Ciemats izveidojās pēckara gados un attīstījās kā zvērsaimniecības «Gauja» ciemats. Gaujā atrodas dienas centrs «Gauja», bērnudārza filiāle «Lapsiņas» un sociālās aprūpes māja «Gauja». Maršruts ved tālāk caur mežiem, līdz nonāksi līdz Gaujai (garākajai upei Latvijā, 452 km). No Katlapu ieža pavērsies lielisks skats un Gauju un apkārtni. Ejot pa taku gar Gauju nonāksi arī līdz atpūtas vietai pie Gaujas un vēlāk arī pie skaistajām Ziedleju klintīm. Tālāk maršruts ved pa skujkoku mežu. Pārgājiena nobeigumā varēsi redzēt vairāk un izteiktāk Egļupes smilšakmens atsegumus.

Pārgājiena maršruts “Gauja. Katlapu iezis. Ziedleju klintis”

ATRAŠANĀS VIETA: Gauja, Siguldas novads (~40 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, saraksts: https://www.1188.lv)

GARUMS: ~16 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, asfalts, zemes ceļi

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls, vidējs

KARTE:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

 

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav pārāk sarežģīts, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts tika noiets 2024.g. 7. aprīlī. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs un noder šis pārgājiena maršruts, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt noziedojot PayPal vai BuyMeACoffee. Nospiežot uz linka, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: