Pārgājiena maršruts “Klapkalnciems. Lāčupīte. Plieņciems” (~20 km)

27. maijs, 2024

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu “Klapkalnciems. Lāčupīte. Apšuciems. Plieņciems”. Attālums no Rīgas centra ap 50 km. Sākumpunkts man pašam personīgi bija stāvlaukums pretim atpūtas bāzei “Ronīši”. 400m attālumā arī ir autobusa pietura, ja dodies maršrutā ar autobusu vai, ja dodies ar auto, tad to var novietot stāvlaukumā Klapkalnciemā. Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties mežu svaigo gaisu un likt kājām nedaudz sajust slodzi, tad šis pārgājiena maršruts būs domāts tieši Tev.

MARŠRUTS

Maršruts nav tas pats īsākais, tāpēc noteikti ieplāno vismaz pus dienu, lai dotos skaistā pārgājienā. Maršruts ir samērā viegls, bet vēlama neliela fiziska sagatavotība. Maršruts sākumā ved no Klapkalnciema gar Lāčupītes dendrāriju. Lāčupītes dendrārijs ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas atrodas starp Apšuciemu un Klapkalnciemu. Pastaigājoties pa Lāčupītes taku, īpaši vasarā, iespējams aplūkot daudzus gan vietējos, gan svešzemju ziedošos augus visā krāšņumā. Dendroloģiskie stādījumi ar pilno nosaukumu “Igora Medņa Lāčupes dendroloģiskie stādījumi” izveidoti kā īpaši aizsargājama dabas teritorija – dabas piemineklis, lai nodrošinātu I. Medņa vērtīgo svešzemju koku stādījumu saglabāšanu un pavairošanu.Te reģistrētas ap 60 skujkoku un 350 lapu koku sugas. Visskaistāk šeit izskatās maijā un jūnijā – rododendru ziedēšanas laikā. Stādījumu veidošana uzsākta 1959. gadā un to kopējā platība ir 7,2 ha. Tā veidošanas mērķis bija svešzemju koku un krūmu ieaudzēšana, lai novērotu un izpētītu sugu mijiedarbību ar vietējiem biotopiem.

Tālāk dodoties cauri Apšuciemam vari aplūkot privātmāju saimniecību dažādību. Skaists skujkoku mežs līdz Plieņciemam, kur nonāksi arī līdz Plieņciema Baltajai kāpai, kura aizsargā ciemu no jūras vējiem. Šis ir ne tikai ļoti vecs zvejniekciems, bet kopš sendienām izslavēts kūrorts. Par atpūtas vietu muižnieki to izvēlējās jau hercogu laikos, bet 1810. gadā te sešas nedēļas uzturējās Krievijas cara Aleksandra I sieva – Elizabete. Pastaiga gar jūru līdz Lāčupītes ietekai jūrā un maršruta galapunktu.

Pārgājiena maršruts “Klapkalnciems. Lāčupīte. Apšuciems. Plieņciems”

ATRAŠANĀS VIETA: Klapkalnciems, Tukuma novads (~50 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai autobusu uz Klapkalnciemu (https://www.1188.lv/satiksme/starppilsetu-autobusi)

GARUMS: ~20 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, zemes ceļi, smiltis, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KARTE:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav pārāk sarežģīts, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts tika noiets 2024.g. 25. maijā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Īpaši piemērots vasarā, kad iespēja nopeldēties jūrā, kā arī apskatīt krāšņos rododendrus. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs un noder šis pārgājiena maršruts, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt noziedojot PayPal vai BuyMeACoffee. Nospiežot uz linka, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: