Pārgājiena maršruts Mālpilī gar Mergupi (7 km)

13. aprīlis, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Mālpilī gar Mergupi. Mālpils attālums no Rīgas, ap 60 km. Maršrutu iespējams sākt no jebkura punkta, jo tas ir apļveida. Mergupe iespējams Tev liksies pavisam jauns nosaukums, bet tā ir krāšņa upe ar daudz lokiem un skaistiem skatiem.

Pārgājiena maršrutu sāku pie Mālpils Evanģēliski luteriskās baznīcas, kur pieejama arī bezmaksas autostāvvieta. Maršruta posms gar pašu Mergupi nav garš, aptuveni 3 km. Iespējams iet pa to pašu maršrutu atpakaļ, bet pats gāju apļveida maršrutu un pa Mālpils apkārtni līdz sākumposmam. Taka neliks garlaikoties, jo meža celiņi mijas ar tiltiņiem, kāpnēm un skatu laukumiem, kur var apskatīt upes tecējumu. Dodoties pa šo taku, varēsi ne tikai izbaudīt dabas skaistumu, bet arī gūt jaunas zināšanas, jo takas garumā gar Mergupi ir izvietoti informatīvi materiāli. Kas nav mazsvarīgi, tad taka ir labiekartota ar atkritumu urnām, soliņiem un piknika vietām. Maršrutu iespējams pagarināt aizejot līdz Mālpils muižai (ieeja ir par maksu) un Mālpils parkam.

Pārgājiena maršruts Mālpilī gar Mergupi

ATRAŠANĀS VIETA: Mālpils (60 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss)

GARUMS: 7 km (apļveida)

SEGUMS: pārsvarā meža takas, zemes ceļi, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pargajiens malpili gar mergupi

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav grūts, tāpēc noteikti izejams ikvienam. Maršruts gar Mergupi pārsvarā vijas caur jaukta tipa mežu. Maršruts tika noiets 2021.g. 11. aprīlī. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: