Pārgājiena maršruts SMILTENĒ (~22 km)

26. jūlijs, 2023

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Smiltenē un tās apkārtnē. Attālums no Rīgas centra ap 130 km. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Park Hotel Brūzis Smiltenē, kur iespējams nokļūt ar autobusu vai auto (blakus sākumpunktam ir vieta, kur novietot auto). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties mežu svaigo gaisu un likt kājām nedaudz sajust slodzi, tad šis pārgājiena maršruts būs domāts tieši Tev.

MARŠRUTS

Maršruts nav īss, tāpēc noteikti vajadzēs ieplānot pilnu dienu, lai dotos skaistā pārgājienā pa Smilteni un tās apkārtni. Maršruts nav pavisam vienkāršs, tāpēc vēlama neliela fiziskā sagatavotība, bet noteikti nav arī sarežģīts, lai būtu jāuztraucas par to vai nokļūs galamērķī. Maršruts sākumā ved pa Smiltenes Veco parku līdz Tepera saliņai un ūdens kaskādei. “Smiltenes Stounhendža”, pilsētas pievārtē atrodas vecas šķūņa drupas, kas atgādina vienu no pasaules brīnumiem – akmens pieminekli Stounhendžu. Lieliska ainava un ar ziedošām rudzupuķēm un saulespuķēm. Laiks arī meža takām un pastaigām dodoties gar Abuls upi. Cauri mežiem dodies uz Niedrāju, kur sastapsi vēl vairākus ezerus. Niedrītis, Salainis, Zummers. Noteikti vari piestāt un veldzēties kādā no ūdenstilpnēm, kuras ir arī labiekārtotas, īpaši Niedrājs ezerā. Tālāk cauri mežiem maršruts ved uz Spicieris ezeru. Priežu meži un tuvošanās Smiltenei. Kad esi jau nokļuvis atpakaļ Smiltenē, tad iztaigā parku pa vēl neietām takām un laipām. Kalnamuiža, Smiltenes pilsdrupas, Vidus ezers un labaiekārtotie celiņi gar Abuls upi.  Maršruts ar daudz un dažādām apskates vietām, kas noteikti neliks vilties.

Ja ir laiks un luste, tad Smiltenē ir vēl daudz ko redzēt un iepazīt, kā, piemēram, Klievezers, Cērtenes Pilskalna komplekss, Smiltenes meteorīta krāteris utt.

Pārgājiena maršruts Smiltenes apkārtnē

ATRAŠANĀS VIETA: Smiltene (~130 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, saraksts: https://www.1188.lv)

GARUMS: ~22 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, asfalts, grants

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

 

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir nav pārāk sarežģīts, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts tika noiets 2023.g. 23. jūlijā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: