Pārgājiena maršruts “Talsu apkārtne” (~18.5 km)

12. augusts, 2022

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Talsos. Attālums no Rīgas ap 120 km, tā kā ap 1h 40 min. brauciens ar auto vai 2 h 10 min. brauciens ar autobusu un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas centra. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Talsu autoosta, kur iespējams nokļūt ar autobusu vai auto (blakus ir arī bezmaksas stāvvietas, ja dodies ar auto). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta.

MARŠRUTS

Maršruts, kas ved cauri Talsu pakalniem, kā arī ārpus Talsu pilsētas pa mežiem un Ziemeļkurzemes augstāko vietu – Kamparkalnu, kur iespējams uzkāpt 28m augstajā skatu tornī. No torņa visos gadalaikos var vērot gan Talsu pauguraines mežu, pakalnu ainavas un ezerus, gan arī tālākus pagastus un objektus, kuru atrašanās vietu dabā palīdz saskatīt torņa skatu platformā uzstādītie attēli. Maršruts, kurā nesatiksi daudz cilvēku un būs iespēja aplūkot gan Talsu pilsētu, gan Talsu apkārtnes dabu.

Talsi

Talsi ir pilsēta Kurzemes ziemeļaustrumu daļā, Talsu novada centrs Ziemeļkursas augstienes Vanemas pauguraines ziemeļrietumu malā. Pilsēta ir pazīstama kā “deviņu pakalnu pilsēta”. Talsi kā Vanemas zemes ciems (villa Talse) pirmo reizi pieminēti 1231. gada kuršu līgumā ar Romas pāvesta sūtni Balduīnu no Alnas par pāriešanu kristīgajā ticībā.

Talsi atrodas Ziemeļkursas augstienes Vanemas pauguraines ziemeļrietumu malā, pilsētas teritoijā ir izteikts pauguraines reljefs. Deviņi Talsu pakalni ir Talsu pilskalns (uz kura atradās kuršu pils), Ķēniņkalns (līdzās atrodas skulptūra “Koklētājs”), Saules kalns (atrodas ūdenstornis), Tiguļu kalns (atrodas muzejs), Baznīckalns (atrodas Talsu luterāņu baznīca), Dzirnavkalns (uz tā kādreiz atradās dzirnavas un Livonijas ordeņa mūra pils), Leču kalns (atrodas piemineklis 1905. gada upuriem), Krievragkalns (atrodas viesnīca “Talsi”) un Vilkmuižas kalns.

Kamparkalns

Kamparkalns ir paugurs Ziemeļkursas augstienes Vanemas paugurainē, augstienes augstākais punkts. Izvietojies Talsu novada Lībagu pagasta austrumos pie «Kamparu» mājām, Talsu pauguraines dabas parka teritorijā. Vaļņveidīgs iegarenas formas paugurs, relatīvais augstums ap 32,3 m. Garums 750 m, platums līdz 200 m, veido smilts, grants, oļi. Veidojies zemledus apstākļos, ledājam izspiežot un sakrokojot senākus ledāja kušanas ūdeņu nogulumus. Apaudzis ar platlapju (liepas, ozoli, lazdas) un priežu mežu. Ziemeļu nogāzē ierīkota atpūtas bāze un slēpošanas trases, virsotnē — skatu tornis.

Pārgājiena maršruts “Talsu apkārtne”

ATRAŠANĀS VIETA: Talsi (~120 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, saraksts: https://www.1188.lv/)

GARUMS: 18.5 km (apļveida)

SEGUMS: grants ceļš / meža takas / asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls/vidējs

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

pārgājiena maršruts talsu apkārtne

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir samērā viegls bez ļoti lielām reljefa izmaiņām, tāpēc noteikti iesakāms ikvienam. Maršruts tika noiets 2022.g. 7. augustā. Šī maršruta takas, meži, jūra noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: