PĀRGĀJIENA MARŠRUTS uz Lāčupītes kanjonu Tukumā (16 KM GARUMS)

4. februāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Tukuma pusē nav neskaitāmās alas, ieži un aizas, kā tas novērojams, piemēram, Siguldā vai Līgatnē, bet tur ir savs šarms. Pauguri, egļu / priežu meži, ezeri. Tukuma puse pārgājieniem nav tā populārākā vieta, bet noteikti var apgalvot, ka ir tā vērts, lai aizdotos uz Tukumu un izietu kādu no maršrutiem, jo ar vienu dienu šeit nepietiek. Šoreiz pārgājiena maršruts uz Lāčupītes kanjonu.

Pārgājiena maršrutu var uzsākt no “Vāgneris – Labu sajūtu parks” Tukumā. Ja dodies ar auto, tad pirms tam sazinies ar saimniekiem, ka vēlies atstāt auto, tad šāda iespēja būs. Vāgneris-Labu sajūtu parks” – Andracs – Vella acs – Briežacs – Lāčupītes kanjons – Lāčupīte – Purva ezers – Sēklis – Vāgneris. Kā pēc nosaukumiem jau var spriest, tad maršruta gaitā redzēsi vairākus ezerus, kā arī dosies gar Lāčupīti. Lāčupītes kanjons var būt lieliska vieta, kur ieturēt pusdienu pauzi un noraudzīties uz neskarto dabu. Šur tur iespējams sanāks pabrist ne tikai pa taku, bet apmaldīties būs grūti, jo ir upe vai ezeri, kas neļaus novirzīties no maršruta.

ATRAŠANĀS VIETA: “Vāgneris – Labu sajūtu parks”, Tukums, tikai 70 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto vai ar sabiedrisko transportu (nokļūšana ar sabiedrisko transportu līdz Tukuma autoostai vai dzelzceļa stacijai un tad 4.5 km ar kājām līdz “Vāgneris – Labu sajūtu parks”)

GARUMS: 16/17 km (apļveida)

SEGUMS: iestaigāta taka, meža ceļi (dažviet arī nedaudz brikšņi), zemes ceļš

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls / vidēji grūts

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

lacupites kanjons

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts paredzēts tiem, kuri vēlas baudīt mieru dabā bez lieliem ļaužu pūļiem. Dažas maršruta vietas prasa lielāku piepūli, jo Tukuma apkārtnē ir diezgan padaudz nelielu pagauru. Maršruts tika noiets 2020.g. 12. decembrī. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Maršruts ir viegls/vidēji grūts, tāpēc apzinies savas spējas pirms dodies šajā posmā. Ziemā, kad zeme ir sasalusi, tad ir vieglāk izejams, jo dažas vietas ir dubļainākas un mitrākas siltākā laikā.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: