Pārgājiena maršruts: Viesatas dabas taka (8 km garums)

11. februāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim vēl vienu maršrutu Tukuma novadā, kas daudziem var būt arī jaunatklājums – Viesatas dabas taka. Taka ir marķēta. Ceļā izveidoti skatu laukumi ar soliņiem upes līkloču ainavas vērošanai un vairākās vietās pieejamas jaukas atpūtas vietas ar spēlēm un ugunskura vietām. Šis maršruts arī paredzēts ģimenēm, kuriem 20 km pārgājieni ir par garu, bet ir vēlme pēc skaista pārgājiena maršruta ar ainavām un nelieliem pakalniem.

Skaista dabas taka, kas ir aptuveni 8 km gara. Taka vijas caur mežu gar Viesatas upes krastu. Ejot pa taku, manīsiet ne tikai putnus, kukaiņus un meža augus, bet redzēsiet arī daudz un dažādus interesantus apskates objektus – kopā saaugušus, īpatnējus kokus, 200 gadīgas priedes, iežu atsegumus no smiltīm, māliem un oļiem, avotiņu, cūku vannas, kā arī iespaidīgo lielo Spuņņakmeni takas tālākajā punktā. Ceļā izveidoti skatu laukumi ar soliņiem upes līkloču ainavas vērošanai un vairākās vietās pieejamas jaukas atpūtas vietas ar spēlēm un ugunskura vietām.

ATRAŠANĀS VIETA: Netālu no “Kraujām”, Irlavas pagasts, Tukuma novads, 85 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto (nokļūšana ar sabiedrisko transportu nav iespējama)

GARUMS: 8 km (apļveida)

SEGUMS: iestaigāta taka, meža ceļi

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

MARĶĒJUMS: Marķēta ar speciālām norādēm uz kokiem – dzeltena līnija – īsais maršruts, sarkana līnija – garais maršruts, zaļa līnija – īsākais atgriešanās ceļš

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

viesatas upes loka taka

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav grūts. Dažas maršruta vietas prasa lielāku piepūli, bet noteikti izejams ikvienam. Maršruts tika noiets 2020.g. 11. jūlijā. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Mitrākā laikā vairāki takas posmi var būt slideni, kas var radīt lielākas grūtības nokāpt/uzkāpt pa stāvajām nogāzēm un kāpumiem.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: