PĀRGĀJIENU MARŠRUTS: Zaļā Kāpa Ķemeros (22 KM GARUMS)

21. janvāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Iespējams Ķemeri ļoti daudziem saistās ar Ķemera purva taku, kura noteikti ir viena no iemīļotākajām pastaigas vietām Latvijā. Zaļā kāpa, Kaņiera pilskalns un tās tornis, Raganu purva sēra dīķu dabas taka un Ķemeri. Maršruts nav grūts un ir ļoti baudāms. Maršruta kopgarums ir ap 22 km vai arī to var saīsināt līdz 15 km, neejot uz Kaņiera pilskalnu. Maršrutu var sākt no Ķemeru dzelzceļa stacijas vai jebkuras citas vietas, jo maršruts ir apļveida.

Pārgājienu uzsāk no Ķemeru dzelzceļa stacijas, dodoties cauri Ķemeriem līdz Zaļās kāpas takas sākumam. Zaļā kāpa – vairākus kilometrus garš ar priežu mežu apaudzis smilšu valnis, kas ir veidojies kā senās Litorīnas jūras krasts. Pirms 4500 gadiem Litorīnas jūra atkāpās, un šobrīd kāpu ieskauj meži un purvi. Ja dodies skatīt visu maršrutu, tad noteikti Kaņiera pilskalna dabas taka un tās tornis ar skatu uz Kaņiera ezeru ir lieliska vieta, kur atvilkt elpu, padzert siltu tēju un baudīt skaisto Latvijas dabu. Sēra dīķu taka ir patīkams papildinājums apkārtnes lieliskajām takām. Kvalitatīva dēļu laipa vedīs 2.5 km pastaigā pa Raganu purvu. Laipas galā ir neliels loks ap sēra dīķi.

ATRAŠANĀS VIETA: ĶEMERI (sākumposms pie Ķemeru dzelzceļa stacijas, bezmaksas stāvvietas blakus), ap 40 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (Ķemeru dzelzceļa stacija)

GARUMS: ~ 22 km (apļveida), ir iespējams saīsināt, nedodoties uz Kaņiera pilskalnu (tad kopējais garums būs ap 15 km)

SEGUMS: iestaigāta taka, meža ceļi, laipas, zemes ceļš, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

ķemeru zaļā kāpa

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

PIEZĪMES:

Šis maršruts paredzēts tiem, kuri vēlas baudīt mieru dabā bez lieliem ļaužu pūļiem. Maršruta takas, kurās noteikti nesatiksi daudz cilvēkus. Maršruts tika noiets 2020.g. 12. jūlijā. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Maršruts ir viegls, tāpēc šim tam vajadzētu būt pa spēkam gandrīz ikvienam.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: