Pasaules spēcīgāko pasu reitingā Latvija pirmajā desmitniekā

12. janvāris, 2024

Ikgadējā pasaules spēcīgāko pasu reitingā pirmo reizi pirmajā vietā ierindojas sešas valstis, no kurām četras atrodas Eiropā. Latvija aizvien saglabā savu vietu pirmajā desmitniekā, iekļūstot devītajā vietā, vēsta CNN.

Pirmajā vietā iekļuvusi Francija, Vācija, Itālija, Spānija, Japāna un Singapūra – šo valstu pilsoņi var baudīt bezvīzu ceļošanu uz 194 pasaules valstīm. Tas ir lielākais skaits, kas reģistrēts 19 gadu laikā, kopš analītiskā aģentūra “Henley&Partners”, izmantojot Starptautiskā gaisa transporta asociācijas datus, veido pasaulē spēcīgāko pasu indeksu. Valstu pases tiek vērtētas pēc tā, cik galamērķi to turētājiem pieejami bez iepriekšējas vīzas kārtošanas.

Āzijas valstis Japāna un Singapūra 1. vietā bijušas nu jau pēdējos piecus gadus. Otrajā vietā iekļuvusi Somija, Zviedrija un Dienvidkoreja, kuru iedzīvotāji viegli var nokļūt uz 193 valstīm, kamēr Austrija, Dānija, Īrija un Nīderlande iekļūst trešajā vietā ar 192 galamērķiem.

Arī visas Baltijas valstis iekļuvušas pirmajā desmitniekā – Igaunija un Lietuva iekļuvusi astotajā vietā ar 187 galamērķiem, bet Latvija ar iespēju ceļot uz 186 valstīm devīto vietu dala ar Slovēniju un Slovākiju.

Lūk, pirmais desmitnieks ar spēcīgākajām pasēm:
  1. Francija, Vācija, Itālija, Japāna, Singapūra, Spānija (194 galamērķi);
  2. Somija, Zviedrija, Dienvidkoreja (193 galamērķi);
  3. Austrija, Dānija, Īrija, Nīderlande (192 galamērķi);
  4. Beļģija, Luksemburga, Norvēģija, Portugāle, Apvienotā Karaliste (191 galamērķis);
  5. Grieķija, Malta, Šveice (190 galamērķi);
  6. Čehija, Jaunzēlande, Polija (189 galamērķi);
  7. Kanāda, Ungārija, ASV (188 galamērķi);
  8. Igaunija, Lietuva (187 galamērķi;)
  9. Latvija, Slovākija, Slovēnija (186 galamērķi);
  10. Islande (185 galamērķi).

“Hanley&Partners” saraksts ir tikai viens no vairākiem indeksiem, kurus veidojuši finanšu uzņēmumi, lai klasificētu pases atbilstoši piekļuvei, ko tās nodrošina pilsoņiem. Lai arī iepriekš reitings tika atjaunināts četras reizes gadā, uzņēmums norāda, ka tagad tas tiks darīts katru mēnesi, vēsta “Euronews”.

No 104 sarakstā esošajām valstīm visvājākā pase aizvien ir Afganistānai. Pašlaik tai bezvīzu piekļuve ir 28 valstīm – par vienu vairāk nekā pērnajā gadā publicētajā reitingā.

 

Avots: DELFI.LV