Pasažieru vilciens: februārī būtiski palielinājusies pasažieru pārvadājumu precizitāte

4. marts, 2024

2024. gada februārī “Vivi” vilcienos kopumā braukuši 1 302 409 pasažieri, kas ir par 141 200 pasažieriem jeb 12% vairāk nekā 2023. gada februārī, kad vilcienu kā pārvietošanās līdzekli izvēlējās 1 161 209 pasažieri. Savukārt pasažieru pārvadājumu precizitāte februārī atgriezusies iepriekšējo gadu līmenī, informē “Vivi” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītājs Edgars Butāns.

Februārī, salīdzinot ar šī gada janvāri, būtiski palielinājusies pasažieru pārvadājumu precizitāte jeb rādītājs, cik reisu izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam. Šī gada janvārī vilcienu precizitāte bija 91,67%, bet februārī – 98,56%, kas pat nedaudz pārsniedz 2023. gada kopējo vilcienu precizitāti, kas bija 98,36%.

“Salīdzinot ar pērnā gada decembri un šī gada sākumu, kad saskārāmies ar jauno elektrovilcienu radītiem būtiskiem izaicinājumiem pasažieru pārvadājumu precizitātes nodrošināšanā, šobrīd situācija ar reisu izpildi atbilstoši vilcienu kustības grafikam ir ievērojami uzlabojusies. Dati rāda, ka būtībā esam atgriezušies iepriekšējo gadu līmenī, kad mūsu pakalpojumu punktualitāte vienmēr bija ļoti tuvu 99%. Līdz ar to atļaušos apgalvot, ka, pateicoties mūsu risku mazināšanas plāna ieviešanai un ciešajai sadarbībai ar “Škoda Vagonka”, esam spējuši atjaunot pasažieriem uzticamus un paredzamus pārvadājumu pakalpojumus,” norāda AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

AS “Pasažieru vilciens” pārvadājumu precizitāte jau ikgadēji ir visaugstākā starp visām Eiropas savienības valstīm, kur vilcienu reisi tiek vidēji izpildīti ar 88% punktualitāti.

Kā norāda Grigulis, tad pasažieru skaits, kas izvēlas pārvietoties ar vilcienu, gadu no gada pieaug. Tas ir saistīts ne tikai ar nodrošināto pakalpojumu pieejamību un ērtumu, bet arī ar sniegtā servisa kvalitāti un vilcienu modernizāciju. “Ja paraugāmies statistikas datos, tad 2023. gadā savos vilconos kopumā pārvadājām 17 087 000 pasažieru, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas ir ievērojams pieaugums, kas gan priecē, gan vienlaikus uzliek mums lielu atbildību. Tāpēc arī atlikušos elektrovilcienus, kurus ražotājs “Škoda Vagonga” vēl nav piegādājis, pēc to saņemšanas ieviesīsim apritē piesardzīgi un pakāpeniski, iepriekš pārliecinoties par to uzticamību dinamisko pārbaužu braucienos bez pasažieriem.”

AS “Pasažieru vilciens” ir Baltijā lielākais pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļa insfrastruktūru, 2023. gadā pārvadājot par 4,243 miljoniem pasažieru vairāk, nekā to minētajā pārskata periodā iespējuši Igaunijas un Lietuvas pārvadātāji kopā. Kopš 2021. gada uzņēmuma pārvadāto pasažieru skaits ir pieaudzis par 52%

Par vilciena pasažieru pārvadātāju “Vivi”

“Vivi” ir vilciena pasažieru pārvadājumu zīmols, kas pieder AS “Pasažieru vilciens”.

AS “Pasažieru vilciens” veic vilciena pasažieru pārvadājumus ar zīmolu “Vivi”, sniedz ritošā sastāva remonta pakalpojumus un nodrošina komercreisu servisu. AS “Pasažieru vilciens” ir dibināta 2001. gadā, 2023. gadā uzsākta pasažieru pārvadājumu modernizācija, ieviests jauns pasažieru apkalpošanas standarts un vilciena pasažieru pārvadājumu zīmols “Vivi”. 2023. gadā tika pārvadāti 17,1 miljons pasažieru, 98,36% reisu izpildot precīzi pēc vilcienu kursēšanas grafika. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 950 darbinieku.