Piedzīvojumi dabā sākas ar jauno MAMMADABA.LV

29. jūlijs, 2021

Lai rosinātu cilvēkus doties dabā un iedvesmotu brīvdienu galamērķiem, kas atklāj Latvijas valsts mežu skaistākās vietas, nakšņošanas un atpūtas iespējas, tapusi jauna mammadaba tīmekļa vietnes versija. Ar jauno dizainu, saturu un tehniskajām iespējām tā kļūs par dabā gājēju uzticamu sabiedroto, padomdevēju, palīgu un iedvesmas avotu, plānojot savu atpūtu dabā.

Atpūtas vietas vienkopus ērti lietojamā kartē

mammadaba kartē šobrīd vienkopus ērti apskatāmas visas Latvijas valsts mežu vairāk nekā 300 bezmaksas tūrisma vietas. Kur Zemgalē vērot putnus? Kurās atpūtas vietās Kurzemē ir ierīkotas ugunskura vietas? Atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem atpūtniekiem un dabā gājējiem būtiskiem jautājumiem vien ar pāris klikšķiem var rast jaunajā mammadaba kartē. Tajā ērti atrodami visi skatu torņi, velotakas, dabas takas, kultūrvēsturiskie objekti, dabas apskates objekti, atpūtas vietas un Latvijas valsts mežu maksas objekti atpūtnieka vēlamajā reģionā pēc sev vēlamajiem kritērijiem, atlasot atpūtas vietas un objektus, kas ierīkoti pie ūdens, piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuros atļauts uzturēties ar mājdzīvniekiem u.c.

Tāpat jaunajā mammadaba tīmekļa vietnē ir vienkopus pieejama aktuālā informācija par apmeklētāju iecienītajiem Latvijas valsts mežu tūrisma un atpūtas galamērķiem – Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumu, LVM atpūtas un tūrisma centriem “Spāre” un “Ezernieki” un citiem.

Savs lietotāja profils

Ar laiku mammadaba tīmekļa vietnes tehniskās iespējas kļūs vēl plašākas, ļaujot lietotājiem kartē veidot un saglabāt pašiem savus ceļojumu maršrutus, bet jau tagad brīvdienu plānus kalt būs vienkāršāk, iepazīstot mammadaba.lv publicētos “maršrutus iedvesmai” – tie ir jau gatavi maršruti ar ceļotājiem vērtīgu informāciju par maršrutā apskatāmajiem tūrisma objektiem, naktsmītnēm un citu noderīgu izziņu. Tāpat mammadaba.lv pieejams pasākumu kalendārs, kas būs labs atbalsts brīvdienu aktivitāšu plānošanā.

Jaunās tīmekļa vietnes apmeklētāji var izveidot savu personīgo profilu un uzkrāt tajā svarīgu informāciju, kuru vēlas pieglabāt vēlākam laikam – ar sirsniņu atzīmējot konkrētu maršrutu, rakstu, pasākumu vai atpūtas vietu, tā tiks saglabāta lietotāja profilā.

mammadaba jauna lapa

Padomi dabā gājējiem

Jaunā mammadaba tīmekļa vietne būs arī vērtīgs informācijas resurss – atpūšoties dabā, ir labi zināt, kā rīkoties, ja ceļi krustojas ar kādu meža zvēru, kā mežā orientēties pēc dabas zīmēm vai ko darīt, ja iekodusi čūska, tāpēc Latvijas valsts mežu ekspertu sniegtie padomi noderēs, lai atpūta dabā būtu droša. Turklāt doties dabā ir daudz aizraujošāk, ja par tās procesiem zināms vairāk, tāpēc vides eksperti mammadaba.lv lasītājiem palīdzēs atklāt un izzināt daudzos meža noslēpumus, pastāstot tuvāk par norisēm, kuras vērīgs dabā gājējs pamanīs ik uz soļa.

Jaunā mammadaba tīmekļa vietne veidota, ievērojot pieejamības labās prakses principus – mainot burtu izmēru vai arī krāsu salikumus, tās saturs ir viegli lasāms arī cilvēkiem ar krāsu uztveres un redzes traucējumiem. Tāpat mammadaba kartē ātri atrodami Latvijas valsts mežu apsaimniekotās tūrisma un atpūtas vietas, kas piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.