Pirmajā pusgadā lidosta “Rīga” apkalpojusi 3 miljonus pasažieru

6. jūlijs, 2023

Pirmajā pusgadā apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” sasniedzis trīs miljonus ceļotāju, kas ir par nepilniem 40 procentiem vairāk kā gadu iepriekš. Savukārt jūnijā lidostu “Rīga” saviem ceļojumiem izmantojuši 637 tūkstoši pasažieru jeb par 17 % vairāk kā pērnā gada jūnijā, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

Pateicoties plašajam maršrutu tīklam, kas ceļotājiem pieejams no Rīgas, transfēra un tranzīta pasažieru īpatsvars, salīdzinot ar 2022. gadu, kad tas piedzīvoja ievērojamu kritumu saistībā ar karu Ukrainā un starptautiskajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, uzrāda stabilizācijas tendences. Rīgu kā pārsēšanās punktu pirmajā pusgadā izmantojis 21 procents pasažieru (2022. gadā – 17 %), bet jūnijā šo pasažieru īpatsvars bijis 23 % (pērn – 16 %).

Pasažieru lidojumu aizpildījums janvārī–jūnijā bijis 72 procenti (2022. gadā – 64 %), bet jūnijā – 79 %. Ceļotāju pieprasītākie jūnijā bijuši lidojumi uz Spāniju, Kipru, Maltu, arī Īriju un Izraēlu, bet aviokompānijas ar augstāko lidojumu aizpildījumu – “Transavia”, “Ryanair” un “WizzAir”.

Vairāk kā puse jeb 58 % no visiem lidostas pasažieriem pirmajā pusgadā lidojuši ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic”, 16 % pasažieru apkalpojusi Īrijas zemo cenu aviokompānija “Ryanair”.

Kopš gada sākuma lidosta “Rīga” apkalpojusi gandrīz 29 tūkstošus pasažieru, kravas, biznesa aviācijas un citus lidojumus, bet jūnijā – 5689 jeb par 13 % vairāk kā pērnā gada jūnijā.

 

Avots: www.riga-airport.com