Plāno izveidot Kurzemē pirmo zaļā dzelzceļa maršrutu “Pāvilosta–Liepāja”

29. decembris, 2023

Bijušo Liepājas–Ventspils dzelzceļa līniju gaida pārvērtības. Uz tās paredzēts izveidot Kurzemē pirmo zaļā dzelzceļa maršrutu “Pāvilosta–Liepāja”. Šo posmu piemēros velobraucieniem, pārgājieniem, nūjošanai, izjādēm, slēpošanai.

Taps taka, kas būs pieejama dažādām mērķa grupām, tajā skaitā ģimenēm ar maziem bērniem.

Šobrīd vecais dzelzceļš izbraukāts bedrains, ir kājāmgājējiem gan neērts, gan nedrošs. Taču tas cilvēkus vilina, jo ved cauri ainaviskām vietām un mežiem, ir kluss. Viņi brauc ar automašīnām un piestāj, kur vēlas.

Māteru pieturai tuvumā atrodas “Silenieku” mājas. Tur dzīvojošās Upmaļu ģimenes zeme, var teikt, robežojas ar dzelzceļu. Ko viņi saka par potenciālo tūrisma maršrutu, kas vedīs garām “Sileniekiem”?

“Ja ir velotūrisms un pārgājieni, mums nav nekādu iebildumu, ja vienīgi netiek atstāsti atkritumi un ir kāds, kas kontrolē, vai tūristi negružo, un vajadzīgo sakārto,” saka Daiga Upmale.

Pēc viņas domām, arī kaimiņiem otrpus dzelzceļam nav iebildumu, jo velobraucēji un gājēji nerada nekādu troksni.

Pirmo zaļo dzelzceļu Kurzemē izveidos un attīstīs Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmā, kurā Latvijas Zaļo ceļu asociācijai ir partneri abās valstīs.

To skaitā – Kurzemes plānošanas reģions un Dienvidkurzemes novada pašvaldība. Asociācija informē, ka jau uzsāktas pirmās projekta aktivitātes, lai nākamgad varētu to īstenot.

Velo un pārgājienu maršruti pa bijušajām dzelzceļa līnijām Latvijā jau ir Vidzemē. Rīga–Ērgļi (98 km), Valka/Valga–Ape (55 km), Ainaži–Valmiera (85 km) un citi.

Arī Kurzemē ir daudz potenciāli attīstāmo maršrutu.

 

Avots: www.liepajniekiem.lv