Rīgas mērs cer: Gada laikā varētu atjaunot prāmju satiksmi ar Stokholmu

20. jūnijs, 2024

Rīgas pašvaldība turpina sarunas gan ar Igaunijas prāmju satiksmes kompāniju “Tallink”, gan citiem pārvadātājiem par iespēju atjaunot prāmju satiksmi starp Rīgu un Stokholmu, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”).

Viņš skaidroja, ka Covid-19 pandēmijas laikā, kad “Tallink” pārtrauca prāmju satiksmi līnijā Rīga–Stokholma, uzņēmums meklēja iespējas izmantot prāmjus, un šī maršruta prāmis tagad nodots citai kompānijai, līdz ar to uzņēmumam pašlaik nemaz nav kuģa, ar ko atjaunot satiksmi.

Turklāt “Tallink” gribot “atgriešanās samaksu”, kas ir gana liela, un Rīga turpina runāt ar citām prāmju kompānijām, atklāja Rīgas mērs.

“Gribētu cerēt, ka dabūsim atpakaļ šo līniju,” sacīja Ķirsis. Viņš cer, ka to varētu izdarīt tuvāko gadu laikā.

Ķirsis piebilda, ka arī Helsinku līnijai būtu potenciāls, jo somu tūristiem būtu interese apmeklēt Latvijas galvaspilsētu, bet šai tūristu grupai ir augstākas prasības pēc “premium” klases prāmjiem, “kurus ir vēl grūtāk dabūt Baltijas jūrā nekā šo parasto prāmi, kura nav”.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada marta, kad Covid-19 dēļ tika ieviesti ceļojumu ierobežojumi visās valstīs, tika apturēti vairāki uzņēmuma “Tallink Grupp” regulārie prāmju maršruti. Līdz šim Rīga–Stokholma maršruts nav atjaunots.

Vēl pērn “Tallink” apgalvoja, ka tuvākajā nākotnē neplāno atjaunot prāmju satiksmi maršrutā Rīga–Stokholma un koncentrējas uz operāciju pārbūvi un darbības atjaunošanu galvenajos maršrutos starp Igauniju, Somiju un Zviedriju. Pēc tam gan tika pieļauta iespēja pievērsties citiem maršrutiem.

“Tallink Grupp” veic pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus “Tallink” un “Silja Line”. Kompānija arī ir operators trim viesnīcām Tallinā un vienai Rīgā.

 

Avots: LSM.LV