Rīgas ostā tuvākajā laikā varētu ienākt vairākas jaunas ASV kruīza līnijas

25. aprīlis, 2024

Rīgas ostā tuvāko gadu laikā varētu ienākt vairākas jaunas ASV kruīza līnijas. Kopumā šogad gaidāmi 67 kruīza kuģu ienācieni galvaspilsētā, kas ir par 5 kuģu vizītēm vairāk nekā pērn, informēja Rīgas brīvostā.

Rīgas brīvostas pārvalde aprīlī kopā ar Rīgas investīciju un tūrisma aģentūru, “Ro-Pax Terminal” un “Riga Cruiseship Agency” piedalījās pasaules lielākajā kruīza tūrisma izstādē, tiekoties ar nozares partneriem un kruīza kompāniju pārstāvjiem, lai pārrunātu nākamo gadu kruīzu līniju plānus un aktuālās rezervācijas.

Foruma laikā gūts apstiprinājums, ka tuvāko gadu laikā Rīgas ostā varētu ienākt vairākas jaunas ASV kruīza līnijas, tāpat drīzumā varētu būt gaidāma dažu lielo kruīza līniju atgriešanās.

Tuvāko trīs gadu laikā būtiski palielināt vizīšu skaitu Rīgas ostā plāno ASV kruīza kompānija “Princess Cruises”. Līnijas pārstāve Debija Holbruka atzina, ka pozitīvi raugās uz maršruta attīstību. “Esam priecīgi atgriezties un turpināsim vest mūsu kuģus uz Rīgu un citiem šī reģiona galamērķiem. Mūsu pasažieri tos mīl un augsti novērtē, un tie vienmēr ir īpaši mūsu kruīzu līnijai,” viņa paudusi.

Šosezon Rīgā “Princess Cruises” līnijas kuģis būs vienu reizi, bet 2026. gadā oficiāli pieteikti 9 kuģu ienācieni vienas sezonas ietvaros.

Tāpat ir sāktas sarunas ar ASV bāzētās kruīza līnijas “Carnival Cruise Line” vadību par Rīgas iekļaušanu tās tūrisma kruīzu maršrutā no 2026. gada.

“Tie ir lieli, skaisti augstākās (premium) klases kuģi, kas var atvest pie mums daudz tūristu, tāpēc šādas līnijas ienākšana Rīgā būtu liels panākums.

Ja vien nepasliktināsies situācija reģionā, mums ir visas iespējas Rīgas ostā tuvāko gadu laikā ieraudzīt arī vairākus patiešām unikālus augstākā līmeņa kruīzu zīmolu kuģus, tādus kā “Ritz-Carlton Yacht Collection” kruīza jahtas un “Explora Journeys” kuģus, kas ir MSC ekskluzīvs nišas produkts,” foruma laikā pārrunāto ieskicējis Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Edgars Sūna.

Atzinīgu novērtējumu Rīga saņēmusi arī no amerikāņu ekskluzīvās nišas kruīza līnijas “Silversea Cruises”.

“Šī gada kruīzu pārdošanas rādītāji reģionā liecina, ka Baltijas jūras maršruts ir pieprasīts arī bez Pēterburgas. Šī gada vasarai visas rezervācijas ir pilnas, un, ņemot vērā pozitīvo tendenci, domājam par vēl viena jauna kuģa palaišanu Baltijas jūrā uz nākamo sezonu,” apliecinājusi līnijas pārstāve Suzanna Kapačio, atzīmējot, ka Rīga ir ļoti skaista ar burvīgu vecpilsētu un gājējiem ērti sasniedzamiem apskates objektiem. “Esam novērojuši, ka kruīzu viesi, kas nezina par Rīgu neko daudz, pēc pilsētas apskates un ekskursijām atgriežas apmierināti un gandarīti. Saņemtais serviss un pieredze pārsniedz sākotnējās gaidas un ekspektācijas.”

Sūna uzsvēris, ka kruīza nišas attīstībā ir ieguldīts liels darbs, “parādot Rīgu kā unikālu kruīzu ceļojumu galamērķi, nodrošinot teicamu klientu servisu ostā, stāstot par reģiona drošību, piedāvājot ceļotājiem daudzveidīgu un autentisku tūrisma pieredzi”.

Šī gada kruīza sezona Rīgas ostā sāksies jau šodien, 25. aprīlī, ar franču kruīza kompānijas “Ponant” kuģa “Le Bellot” ienācienu.

Kopā šogad gaidāmi 67 kruīzu kuģu ienācieni, par 5 kuģu vizītēm vairāk nekā pērn.

 

Avots: LSM.LV