Rīgas sabiedriskajā transportā palielinās viena brauciena, bet samazinās mēnešbiļešu cenu

19. oktobris, 2022

No nākamā gada mainīsies Rīgas sabiedriskā transporta biļešu klāsts, tostarp tiks palielināta viena brauciena, bet būtiski samazināta mēnešbiļešu cena, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Būtiskākās izmaiņas skars mēnešbiļetes. Ja pašlaik mēnešbiļete visām mēneša dienām maksā 50 eiro, tad turpmāk tā maksās 30 eiro. Līdz ar to Rīga izlīdzinās situāciju ar citām Baltijas valstu galvaspilsētām, kurās sabiedriskā transporta mēnešbiļetes maksājot 28 un 30 eiro, piebilda Ķirsis.

Viņš informēja, ka no nākamā gada būs tikai viena veida mēnešbiļetes, un tās vairs netiks iedalītas darbdienām un visām mēneša dienām.

Tāpat tikšot saglabātas līdzšinējās atlaides, piemēram, studentiem būs spēkā 50% atlaide mēnešbiļetēm, un tā maksās 15 eiro.

Tiks ieviesta arī 90 minūšu laika biļete. Tā maksās 1,5 eiro, un šajā laikā būs iespēja neierobežotu reižu skaitu pārsēsties uz citu sabiedrisko transportu.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks uzsvēra, ka izmaiņas neskars tās pasažieru kategorijas, kam piešķirtas 100% atlaides. Līdz ar to arī turpmāk seniori, skolēni un cilvēki ar invaliditāti Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Ķirsis uzsvēra, ka līdz ar to šodien noslēdzies vairāku mēnešu kopdarbs, strādājot pie biļešu klāsta reformas un kuras mērķis ir veicināt sabiedriskā transporta pastāvīgu lietošanu, panākt pretim pasažieriem, kuri ir uzticīgi “Rīgas satiksmei”, kā arī savest kārtībā un vienkāršot biļešu klāstu, kurš šobrīd esot ļoti liels un nepārskatāms.

Kopumā pašlaik Rīgā ir vairāk nekā 130 biļešu veidi, jo atsevišķas biļetes var iegādāties gan braucot atsevišķos sabiedriskā transporta veidos – autobusā, trolejbusā, tramvajā. Var iegādāties atsevišķu braucienu skaitu, var iegādāties biļetes darbdienām un cita veida biļetes.

Kā atzina Ķirsis, šīs izmaiņas sadārdzinās braucienu tiem pasažieriem, kuri brauc neregulāri, vai tiem, kuri brauc ļoti tuvus attālumus, vien pāris pieturas. Pašlaik viena brauciena biļete, ja nav jāpārsēžas citā transportā, maksā 1,15 eiro. No nākamā gada šādu biļešu vairs nebūs.

Pašlaik ir panākta vienošanās Rīgas domes koalīcijā par veicamajām izmaiņām. Lai tās ieviestu, nepieciešams lēmumu atbalstīt domes komitejas sēdē un pieņemt domes sēdē. Turklāt, lai tās stātos spēkā, nepieciešams, lai izmaiņas saistošajos noteikumos apstiprinātu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Ķirsis arī piebilda, ka turpināsies darbs pie maršrutu sakārtošanas, samazinot paralēlo maršrutu skaitu un uz tā rēķina intensificējot sabiedriskā transporta kustību.

Kā ziņots, Ķirsis jau agrāk informēja, ka Rīgas sabiedriskajā transportā ir plānots pāriet uz laika biļeti. Tas nepieciešams, lai veicinātu pasažieru pārsēšanos no viena sabiedriskā transporta veida citā, kas pakalpojuma sniedzējam ļautu neveidot tik garus maršrutus, bet pasažierim – nonākt galamērķī ātrāk.

 

Avots: LETA