“Rīgas satiksme” sola transportu izsekošanu ar kvadrātkodu visās pieturās līdz pavasarim

12. janvāris, 2024

No šī gada aprīļa visās “Rīgas satiksmes” transporta pieturvietās pie maršrutu sarakstiem varētu būt izvietoti kvadrātkodi jeb QR kodi, kas ļaus izsekot konkrētā maršruta transportlīdzeklim reāllaikā, ļaujot precīzi prognozēt tā pienākšanas laiku, Latvijas Televīzijas raidījumam “4. studija” pastāstīja SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Bartaševiča-Feldmane norādīja, ka šobrīd tiek veikti sistēmas pilnveidošanas darbi, kuru laikā visi transportlīdzekļi tiek aprīkoti ar speciālām iekārtām un GPS ierīcēm, lai tos visus varētu redzēt vienā sistēmā.

Jau šobrīd pieturvietās pakāpeniski tiek izvietoti saraksti, uz kuriem izvietots speciāls kvadrātkods, kuru noskenējot iespējams uzzināt transportlīdzekļa pienākšanas laiku tiešsaistē.

Raidījums “4. studija” izmēģināja jauno sistēmu, ar mobilā telefona kameru noskenējot vienu no kvadrātkodiem – interneta pārlūkprogrammā atvērās tiešsaistes lapa, kurā bija redzams, pēc cik ilga laika konkrētais sabiedriskais transports izbrauks no šīs pieturvietas. 27. trolejbusam bija jāpiebrauc pēc vienas minūtes, un tas tā arī notika.

Rīgas centrā kvadrātkodi uzstādīti jau daudzās pieturvietās, rādot precīzu transportlīdzekļa pienākšanas laiku.

Noskenējot konkrētā maršruta kodu, parādās visu konkrētajā pieturvietā kursējošo sabiedrisko transportu paredzamais pienākšanas laiks.

Bartaševiča-Feldmane skaidroja, ka pakāpeniski šie saraksti ar kvadrātkodiem tiks uzstādīti visās pieturvietās.

Uzņēmums plāno ar laiku informāciju par transportlīdzekļu atrašanās vietu reāllaikā izvietot arī mājaslapā, kā arī “Rīgas satiksmes” mobilajā lietotnē.

Savukārt elektroniskie tablo, kas šobrīd uzstādīti vairākās Rīgas pieturvietās, joprojām tiek laboti, lai arī uz tiem parādītos aktuālā transportlīdzekļa pienākšanas informācija: “Šī informācijas ieviešana, tiesa, ir mazliet aizkavējusies, jo mēs plānojām to palaist publiski pērnā gada beigās, taču, analizējot datus, atklājām dažas kļūdas un tieši tāpēc to publiski nepalaidām, bet izveidojam šos sarakstus,” skaidroja “Rīgas satiksmes” pārstāve.

Precīzus termiņus, kad visās pieturvietās būs uzstādīti kvadrātkodi, uzņēmuma pārstāve nevarēja nosaukt, tomēr esot plānots to izdarīt līdz aprīlim. Arī sabiedriskajā transportā esošajos tablo būs redzams konkrētā transportlīdzekļa pienākšanas laiks nākamajā pieturvietā.

 

Avots: LSM.LV