Post

Taksometru pakalpojumus Rīgas lidostā atsāks sniegt “Red Cab”

3. jūlijs, 2024

Rīgas plānošanas reģions izsniedzis speciālās licences kartītes taksometru pārvadātājam SIA “Red Cab”, kas Rīgas lidostas slēgtajā zonā varēs atsākt sniegt pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumus,  informēja Rīgas plānošanas reģionā.

Pārvadātājam izsniegtas speciālās licences kartītes 11 transportlīdzekļiem.

Tādējādi “Red Cab” un divu pārvadātāju apvienība “TaksiLV” un “X-Taxi” ir tie pārvadātāji, kas nodrošina Autopārvadājumu likumā noteiktās paaugstinātās prasības un drīkst veikt pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru Rīgas lidostā, atrodoties tās slēgtajā zonā.

Kopumā tiesības apkalpot pasažierus lidostā jūlijā ir izsniegtas 87 taksometriem, kas pārstāv “Red Cab”, “TaksiLV” un “X-Taxi”.

Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš norāda, lai cīnītos ar nelegālo taksometru problēmu lidostā un nepamatoti augstajām braukšanas maksām, regulējums nosaka, ka slēgtajā lidostas zonā var uzturēties un uzņemt pasažierus tikai tie transportlīdzekļi, kas ir saņēmuši speciālās licences kartītes.

“Šo taksometru pārvadātāji pēc savas būtības izpilda stingras prasības gan par nemainīgiem un publiski pieejamiem tarifiem, gan par transportlīdzekļa vecumu, gan arī spēj nodrošināt pārvadājumus personām ar invaliditāti un nodrošina bērnu drošību,” min Rantiņš.

Patlaban atbilstoši pārvadātāju norādītajām problēmām, turpinās taksometra pakalpojuma nišas sakārtošana, attīstot vaučeru sistēmu un pilnveidojot pakalpojuma sniegšanas regulējumu.

Jau ziņots, ka Rīgas lidostas teritorijā ar ierobežotu piekļuvi pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru var veikt tikai tie pārvadātāji vai uz līguma pamata izveidotas pārvadātāju apvienības, kas nodrošina Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem izsniegtas licences kartītes ar speciālu atzīmi. Šīs kartītes izsniedz Rīgas plānošanas reģions.

Lai saņemtu speciālās licences kartītes, pārvadātājam vai pārvadātāju apvienībai ir jāapliecina spēja nodrošināt pakalpojumu visā lidostas darba laikā, apkalpot personas ar invaliditāti, kā arī nodrošināt taksometrus ar piecām līdz astoņām pasažieru sēdvietām un bērnu sēdeklīšiem. Tāpat noteikts ierobežojums autotransporta līdzekļa vecumam. Lai saņemtu licenci, pārvadātājam ir jāiesniedz apliecinājums, ka taksometra skaitītājā ir integrēta funkcija priekšapmaksu apliecinoša dokumenta (vaučera) identifikācijas koda nolasīšanai. Vienlaikus braucienam no lidostas pārvadātājam vai apvienībai ir noteikts viens tarifs nolīgšanai, vienam kilometram un vienai minūtei.

Rīgas plānošanas reģions izsniedz speciālās atļaujas jeb licences un licences kartītes pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometriem Rīgas plānošanas reģionā, izņemot Rīgu un Jūrmalu.

Pagājušajā gadā “Red Cab” strādāja ar 779 763 eiro apgrozījumu, kas ir par 20,7% mazāk nekā 2022.gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga gandrīz divas reizes – līdz 121 672 eiro.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Red Cab” reģistrēts 2018.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3209 eiro. Uzņēmums pieder Mārtiņam Legzdam.

 

Avots: LETA