TALLINK 4. ceturksnis: pasažieru skaita kritums un kravu apjoma pieaugums

4. janvāris, 2022

Tallink Grupp publicēja rezultātus par pārvadāto pasažieru un kravas vienību skaitu 2021. gada 4. ceturksnī un 2021. gada decembrī, atspoguļojot Covid-19 izraisītās pandēmijas un pastāvīgo ceļošanas ierobežojumu sekas, kas turpina ietekmēt uzņēmuma pamatdarbību.

2021. gada griezumā Tallink Grupp visos uzņēmuma maršrutos kopumā pārvadāja 2 961 975 pasažieru, kas ir par 20,6% mazāk nekā 2020. gadā (2020. gadā tika pārvadāti 3 732 102 pasažieru). Pārvadāto pasažieru skaits kompānijas maršrutos Somija-Zviedrija, Igaunija-Somija un Latvija-Zviedrija, salīdzinājumā ar 2020.gadu ir samazinājies, maršruts Latvija-Zviedrija tika pilnībā apturēts visu 2021. gadu, savukārt divi Somijas-Zviedrijas maršruta kuģi atgriezās savos regulārajos maršrutos tikai gada otrajā pusē, kamēr 2021. gada pirmā pusē bija spēkā ceļošanas ierobežojumi. Vienīgais maršruts, kurā 2021. gadā palielinājās pasažieru skaits, salīdzinot ar 2020. gadu, bija maršruts Tallina-Stokholma, kura darbība tika atsākta 2021. gada jūlijā, pēc gandrīz pusotra gadu pārtraukuma no 2020. gada marta.

2021. gadā samazinājās arī pārvadāto pasažieru transportlīdzekļu skaits. Gada laikā visos uzņēmuma maršrutos kopumā tika pārvadāti 602 033 pasažieru transportlīdzekļu (2020. gadā tika pārvadātas 702 702 vienības).

Neskatoties uz pārvadāto pasažieru un pasažieru transportlīdzekļu skaita samazinājumu, uzņēmumam gada laikā izdevies palielināt pārvadāto kravas vienību apjomu līdz 369 170 vienībām (2020. gadā tika pārvadātas 359 811 kravas vienības). Pārvadātās kravas pieaugums vērojams Igaunija-Somija un Igaunija-Zviedrija maršrutos, savukārt maršrutā starp Somiju un Zviedriju pārvadāto kravas vienību skaits bija tikai nedaudz mazāks nekā 2020. gadā.

“2021. gads vēl neatnesa ļoti gaidītās pandēmijas beigas un pienācīgu atveseļošanos, kas nozīmē, ka lielāko gada daļu mēs turpinājām domāt ārpus ierastā un tradicionālā, arvien ģenerējot un īstenojot dažādas idejas un veidus, kā nodrošināt cilvēku pārvietošanos un preču kustību plašu un izvērstu ceļošanas ierobežojumu apstākļos,” komentējot rezultātus, sacīja Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene.

“Šos divus sarežģītos gadus mēs bijām radoši, raugoties pāri ierastām robežām un ieviešot arvien jaunus pakalpojumus, piemēram, iespēju veikt Covid-19 testus un vakcinēties pret Covid-19, piesaistot jaunos partnerus un aktīvi sadarbojoties ar mūsu darbības reģiona valstu valdībām – tas viss ar mērķi dot iespēju cilvēkiem ceļot un nokļūt tur, kur nepieciešams,” piebilda Negene.

Turpina Negene: “Lai arī 2021. gadā ceļotāju skaits ir mazāks, kā mēs to vēlētos, esam gandarīti, ka jau gada otrajā pusē pasažieru skaits pieauga par gandrīz 21%, salīdzinot ar 2020. gada otro pusi, kas sniedza iespēju 2021. gada otrā pusē atkārtoti atvērt dažus no mūsu populārākajiem maršrutiem, kas pandēmijai uzsākoties, tika apturēti. Maršrutu jaunatklāšana daudziem cilvēkiem ir devusi vairāk iespēju atkal apciemot ģimeni, tuviniekus un draugus, kas šajā ilgajā izolācijas un noslēgtības periodā ir svarīgāk nekā jebkad agrāk. Mēs ceram, ka, tiklīdz būsim pārvarējuši notiekošo Omicron vilni un pārdzīvosim zemo ziemas sezonu, mums izdosies sasniegt vīrusa apkarošanas fāzi, tādējādi tuvojoties cīņas beigām un galīgai Covid-19 sakāvei, vienlaikus atsākot un atjaunojot ikdienas dzīvi sabiedrībā un uzņēmumā.

Tallink Grupp uzsāk 2022. gadu ar cerībām, ka šogad izdosies piedzīvot pozitīvas pārmaiņas. Kā kompānija mēs esam spējuši kļūt efektīvāki, rentablāki, lai turpinātu nodrošināt uzņēmuma ilgtspēju. Tallink Silja komanda turpina aktīvu un profesionālu darbu mūsu uzņēmuma mērķu sasniegšanas un plānu izpildes virzienā, līdzīgi kā to veicām 2021. gadā,” noslēdz Negene.

AS Tallink Grupp

Tallink Grupp ir vadošais kuģniecības uzņēmums pasažieru, transportlīdzekļu un kravas pārvadājumu jomā Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Uzņēmuma īpašumā ir 15 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp nodrošina darba vietas aptuveni 4 000 darbiniekiem Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Krievijā un Vācijā. AS Tallink Grupp akcijas ir kotētas Tallinas biržā un Helsinku biržā.