TALLINK aizstāj kuģi Silja Serenade maršrutā Helsinki – Rīga un no septembra maina kuģu satiksmi

1. septembris, 2020

Tallink Grupp paziņoja, ka ir pieņēmusi lēmumu veikt izmaiņas kuģu satiksmes organizēšanā un kursēšanas grafikos, kā rezultātā dažos maršrutos no septembra mainīsies kuģi.

No 2020. gada 16. septembra maršrutā Helsinki – Rīga uzņēmums ir nolēmis nomainīt kuģi Silja Serenade ar kuģi Baltic Queen. Kuģa Silja Serenade darbība tiks apturēta no 2020. gada 13. septembra Helsinku ostā līdz turpmākam uzņēmuma paziņojumam. Kuģa atgriešanās satiksmē būs atkarīga no pandēmijas situācijas turpmākās attīstības, izmaiņām ceļošanas ierobežojumos starp valstīm un lēmumiem par valdības atbalstu jūras transporta pakalpojumiem.

Šīs izmaiņas nozīmē arī to, ka Tallink nesen atjaunotajā maršrutā Tallina – Stokholma, kā arī maršrutā Rīga – Stokholma no 2020. gada 6. septembra kursēs kuģis Victoria I. Kuģis Victoria I no Tallinas uz Stokholmu izbrauks svētdienās, no Stokholmas uz Rīgu pirmdienās, no Rīgas uz Stokholmu kuģis izbrauks otrdienās un no Stokholmas uz Tallinu – trešdienās.

Uzņēmums ir arī nolēmis pārtraukt kuģa Isabelle darbību no 2020. gada 1. septembra un Romantika no 2020. gada oktobra sākuma līdz 2021. gada 31. martam vai līdz turpmākam uzņēmuma paziņojumam. Uzņēmuma kuģis Silja Symphony pārtrauks regulāro satiksmi no oktobra sākuma līdz brīdim, kamēr uzņēmums turpina apzināt iespējas organizēt īpašos kruīzus šim un citiem uzņēmuma kuģiem.

“Tagad, kad aktīvākā tūrisma sezona ir beigusies, rudens un ziemas sezonā pasažieru skaits ir ievērojami mazāks, līdz ar to mēs esam spiesti mainīt kuģi Silja Serenade maršrutā Helsinki – Rīga, jo ekonomiski nav izdevīgi turpināt ekspluatēt šāda izmēra un kapacitātes kuģi,” sacīja Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene.

“Pašreizējā prognoze par pasažieru skaitu šajā maršrutā norāda, ka mēs varēsim efektīvi vadīt maršrutu ar mazāku kuģi, vienlaikus nodrošinot atbilstošas ​​un pietiekamas sociālās distancēšanās iespējas visiem, kas atrodas uz kuģa,” turpina Negene.

“Mums patiesi žēl pieņemt šādu lēmumu, it īpaši tāpēc, ka tas nozīmē mums uz laiku pārtraukt kuģa Silja Serenade darbību un uzsākt kuģa apkalpes atbrīvošanas procedūru. Taču šobrīd mums nav ekonomiski izdevīga veida, kā efektīvi nodrošināt šāda izmēra kuģa darbību, ievērojot pašreizējos ceļošanas ierobežojumus un nesaņemot valdību atbalstu,” piebilda Negene.

“Neraugoties uz atkārtotiem aicinājumiem atbalstīt šo vitāli svarīgo maršrutu un vienīgo reālo šīs vasaras tūrisma logu Latvijā, kad visu jūlija un augusta mēnesi katru otro dienu uz Rīgu vidēji tika atvesti 2000 tūristu, līdz šim nav piedāvāts neviens atbalsta mehānisms, kā arī neesam saņēmuši atbildi uz mūsu aicinājumu rast jebkāda veida konkrētus atbalsta priekšlikumus. Ekonomiski nav izdevīgi turpināt satiksmi ar kuģi Silja Serenade un vest tūristus uz Latviju bez jebkāda Latvijas iestāžu atbalsta, kā arī turpināt atbalstīt Latvijas tūrisma nozari un ekonomiku uz mūsu biznesa rēķina,” komentēja Negene.

“Tallink ir reāla iespēja palīdzēt Latvijas tūrisma nozarei, taču mēs to nevaram izdarīt, vienlaicīgi nepalielinot savus zaudējumus. Turpmākā notikumu attīstība un Latvijas varas iestāžu atbalsts ietekmēs maršruta Helsinki – Rīga turpmāko darbību arī ar kuģi Baltic Queen. Maršruta turpināšana ar kuģi Baltic Queen ir tieši atkarīga no turpmākās notikumu attīstības un Latvijas varas iestāžu atbalsta. Uzņēmumi, kas piedāvā augstākās kvalitātes starptautiskos jūras transporta pakalpojumus, nevar turpināt darbību uz Rīgu un no tās, ja Latvijas iestādes neveic izmaiņas maksās, ko iekasē no operatoriem, kuri izmanto Rīgas kanālu un ostas infrastruktūru. Vienlaikus mēs vēlamies pateikties Igaunijas, Somijas un Zviedrijas jūrnieku arodbiedrībām par konstruktīvu sadarbību un sapratni šīs krīzes laikā,” noslēdza Negene.

Tallink Grupp kuģi, kas kursē maršrutos Tallina – Helsinki, Mūga – Vuosāri, Paldiski – Kapelšēra, Turku – Stokholma, šobrīd turpina darbību pēc saskaņotā grafika.

Tallink sazināsies ar pasažieriem, kuri ir rezervējuši ceļojumus ar kuģi Silja Serenade, lai veiktu nepieciešamās izmaiņas.

Tallink Grupp

AS Tallink Grupp ir vadošais kuģniecības uzņēmums pasažieru, transportlīdzekļu un kravas pārvadājumu jomā Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Uzņēmuma īpašumā ir 15 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp nodrošina darba vietas vairāk nekā 6 000 darbiniekiem Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Krievijā un Vācijā. 2019. gadā ar uzņēmuma kuģiem ceļoja gandrīz 9,8 miljoni pasažieri, un tas pārvadāja apmēram 380 000 kravas vienību. AS Tallink Grupp akcijas ir kotētas Tallinas biržā un Helsinku biržā.