Tallink Grupp ievieš pagaidu degvielas sadārdzinājuma piemaksu ceļojumu biļetēm

11. marts, 2022

Ņemot vērā straujo degvielas cenu kāpumu, Tallink Grupp paziņoja, ka no nākamās pirmdienas, 2022. gada 14. marta, uzņēmuma maršrutos Tallina–Stokholma, Helsinki–Stokholma, Turku–Stokholma un Rīga–Stokholma ceļojumu biļešu cenai tiks pievienota pagaidu degvielas sadārdzinājuma piemaksa. Piemaksa tiks piemērota visiem pasažieriem, kas dodas kruīza ceļojumā vai ceļojumā vienā virzienā. Izmaiņas ir spēkā laika periodā no 2022. gada 14. marta līdz 31. augustam.

Uzņēmuma maršrutā Tallina–Helsinki šobrīd piemaksa par degvielas sadārdzinājumu piemērota netiks. Tāpat  piemaksa netiek piemērota bērniem vecumā no 0 līdz 5 gadiem. Uzņēmuma lēmums ieviest degvielas sadārdzinājuma piemaksu neietekmēs biļetes, kas iegādātas līdz 2022. gada 14. martam, ja pēc šī datuma sākotnējā rezervācijā netiks veiktas izmaiņas. Tomēr, ja esošā rezervācija netika apmaksāta pilnā apmērā līdz 2022. gada 14. aprīlim, un gala maksājums tiek veikts izbraukšanas dienā, degvielas sadārdzinājuma piemaksa tiks piemērota.

Komentējot uzņēmuma lēmumu, Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Nēgene sacīja:

“Degvielas cenas ir ievērojami pieaugušas ļoti īsā laikā. Diemžēl, pašreizējā situācijā mums nav citu iespēju, un ir nepieciešams ieviest pagaidu degvielas piemaksu. Esam piemērojuši zemāko iespējamo degvielas piemaksu, kas palīdz mums kā uzņēmumam turpināt savu uzņēmējdarbību, lai šajā ārkārtējā situācijā neciestu vērā ņemamus zaudējumus, vienlaikus ņemot vērā arī mūsu pasažierus, kuri arī saskaras ar vispārējo cenu kāpumu dažādās dzīves jomās. No savas puses varu apliecināt, ka turpināsim sekot līdzi situācijas attīstības gaitai par šādas piemaksas nepieciešamību un, situācijai mainoties, pieņemsim jaunus lēmumus.”

Uzņēmuma maršrutos: Helsinki–Mariehamna, Turku–Mariehamna un Mariehamna–Stokholma par vienu izbraukšanu vienā virzienā tiek piemērota degvielas piemaksa EUR 1,90 apmērā vienam pasažierim. Uzņēmuma maršrutos: Tallina–Stokholma, Helsinki–Stokholma, Turku–Stokholma un Rīga–Stokholma degvielas piemaksa par vienu reisu vienā virzienā ir EUR 2,90 vienam pasažierim, savukārt par kruīza ceļojumu turp un atpakaļ degvielas piemaksa kopā ir EUR 5,80 vienam pasažierim.

Vienlaikus uzņēmums pārrauga situācijas attīstību maršrutā Tallina–Helsinki, tostarp pieprasījuma svārstībām un rezervēto ceļojumu skaitam, lai varētu attiecīgi pieņemt lēmumu par līdzīgas piemaksas piemērošanu. Visiem klientiem ir iespēja iegādāties ceļojumu biļetes bez pievienotās degvielas piemaksas līdz šai svētdienai (ieskaitot).

No 2022. gada 28. februāra Tallink Grupp piedāvā bezmaksas pārvadājumus ar uzņēmumu kuģiem Ukrainas bēgļu pārvadāšanai. Tāpat Tallink Grupp piedāvā bezmaksas transportu humānās palīdzības sūtījumiem ar uzņēmuma kuģiem, kas savākti Ukrainas atbalstam.


Tallink Grupp

AS Tallink Grupp ir vadošais kuģniecības uzņēmums pasažieru, transportlīdzekļu un kravas pārvadājumu jomā Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Uzņēmuma īpašumā ir 15 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp akcijas ir kotētas Tallinas biržā un Helsinku biržā.