Post

“Tallink” skaidro, vai tuvākajā nākotnē plāno atjaunot prāmju satiksmi starp Rīgu un Stokholmu

29. janvāris, 2024

Igaunijas prāmju operators “Tallink” nākamajos pāris gados neplāno atjaunot prāmju satiksmi starp Rīgu un Stokholmu, apstiprināja “Tallink” pārstāvji, jautāti par kompānijas pašreizējiem plāniem attiecībā uz prāmju satiksmi Latvijā.

Kompānijā norādīja, ka lēmums par prāmju satiksmes atjaunošanu no Rīgas nav mainījies, jo “Tallink” joprojām vairāk koncentrēsies uz esošo maršrutu starp Igauniju, Somiju un Zviedriju rentabilitātes uzturēšanu un palielināšanu.

Tāpat “Tallink” pārstāvji skaidroja, ka kompānija joprojām neredz prāmju satiksmes pieprasījumu, kāds tas bija pirms Covid-19 pandēmijas, papildinot, ka galvenokārt ekonomisko un finansiālo situāciju ietekmē gan pandēmijas izraisītās sekas, gan arī karš Ukrainā.

Tādējādi, kamēr pastāv ekonomiskās un ģeopolitiskās situācijas satricinājums, kompānija koncentrēsies uz pamatuzņēmuma rentabilitāti un alternatīvajiem ieņēmumu avotiem, piemēram, “Tallink” kuģu nomu, norādīja kompānijā.

Vienlaikus kompānijā atzīmēja, ka “Tallink Silja Line” turpina piedāvāt pakalpojumus arī Latvijas tirgū, piemēram, viesnīca “Tallink Hotel Riga” atjaunoja darbību pērn aprīlī.

Savukārt Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji iepriekš aģentūrai LETA pauda, ka prāmju satiksme Latvijā šobrīd ir pietiekami intensīva, proti, patlaban prāmis no Ventspils uz Nīnashamnu Zviedrijā kursē astoņas reizes nedēļā, savukārt prāmis no Liepājas uz Trāvemindi Vācijā kursē sešas reizes nedēļā.

Jau ziņots, ka “Tallink” regulārā prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu tika pārtraukta 2020.gada sākumā.

Savukārt pērn 14.aprīli atvēra pandēmijas dēļ slēgto viesnīcu “Tallink Hotel Riga”. Viesnīca 2020.gada 18.martā pārtrauca darbību, bet atsāka strādāt 1.jūnijā. Savukārt 2020.gada 18.oktobrī viesnīca atkal pārtrauca darbību, ņemot vērā būtisko viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī ceļošanas ierobežojumus Covid-19 pandēmijas iespaidā.

“Tallink Grupp” veic pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus “Tallink” un “Silja Line”. Kompānija arī ir operators trim viesnīcām Tallinā un vienai Rīgā. Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija “Infortar”, kam pieder 40% “Tallink Grupp” akciju.

 

Avots: LETA