Līdz 7. februārim Turaidas muzejrezervāts aicina apmeklēt brīvdabas ekspozīcijas

27. janvāris, 2021

Saistībā ar  ārkārtējo situāciju valstī un valdības lēmumu pagarināt šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai, līdz 2021. gada 7. februārim Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem atvērta teritorija un brīvdabas ekspozīcijas.

Muzejrezervāts atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 individuāliem un  vienas mājsaimniecības kopīgiem apmeklējumiem. Ieejas biļetes cena pieaugušajiem, pensionāriem un pilna laika studentiem laikā, kad pieejamas tikai brīvdabas ekspozīcijas, ir 1.15 euro, skolēniem 0.70 euro.

Apmeklētāji aicināti iepazīt Turaidas vēsturisko centru un senās ēkas-pieminekļus, stāstus par notikumiem tūkstošgadu garumā, Turaidas Baznīckalnu un Turaidas Rozes piemiņas vietu, apmeklēt Dainu kalnu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas akmens skulptūras, kas veltītas latviešu tautasdziesmām.

Brīvdabas ekspozīcijā skatāma Turaidas mūra pils virtuālā rekonstrukcija (16. gadsimts), bet Turaidas pils pagalmā atrodams jauns objekts – saules pulksteņa rekonstrukcija. Tajā laiks tiek attēlots ar saules palīdzību, un saulainās dienās gnomons – ēnas metējs – ciparnīcā parādīs diennakts laika ritējumu. Saules pulksteņa oriģināls, kas izgatavots no plienakmens, atrasts Turaidas pils arheoloģisko izrakumu laikā 1981. gadā būvgružu slānī pils austrumu nogāzē.

Līdz 31. janvārim pie muzejrezervāta ieejas vēl skatāma lielformāta puzuru izstāde “Puzuris – pasaules modelis un visuma simbols”.