Turpinās airBaltic izaugsme, pieejamas vairāk nekā 200 darbavietas

25. jūlijs, 2023

Turpinot uzņēmuma izaugsmi, 2023. gada pirmajā pusē Latvijas nacionālajā lidsabiedrībā airBaltic darbā pieņemti 347 darbinieki. Tādējādi kopējais uzņēmuma darbinieku skaits ir vairāk nekā 2 360 profesionāļu. Raugoties nākotnē, līdz 2023. gada beigām iecerēts sasniegt apmēram 2 500 speciālistu skaitu.

airBaltic vecākā viceprezidente cilvēkresursu jautājumos Alīna Aronberga: “Nodrošinot labāko savienojamību uz un no Baltijas reģiona, mēs lepojamies, ka airBaltic nemainīgi ir viens no pieprasītākajiem darba devējiem Latvijā. Tā kā mūsu klātbūtne tirgū nostiprinās un mūsu floti papildina jauni gaisa kuģi, palielinās arī darbinieku skaits.”

“Radot jaunas darbavietas, airBaltic sniedz ieguldījumu Latvijas un tās ekonomikas konkurētspējas paaugstināšanā. Īstenojot savu apņemšanos pastāvīgi pilnveidoties, mēs turpinām aktīvi piesaistīt jaunus darbiniekus. Šobrīd piedāvājumā ir apmēram 30 vakances un kopumā vairāk nekā 200 darbavietas.”

airBaltic jau 12 gadus pēc kārtas ir atzīta par labāko darba devēju transporta un loģistikas jomā Latvijā. To apliecina arī pastāvīgais darbā pieņemšanas process, vienlaikus arī daudzveidīgais vakanču piedāvājums. 2023. gadā pozīcijas, uz kurām līdz šim ir saņemts visvairāk pieteikumu, ir jaunākais stjuarts (>1 800), otrais pilots (>950), vecākais otrais pilots (>330), noliktavas pārzinis (>330), stjuarts ar pieredzi (>320), ieņēmumu analītiķis (>270), lidojumu dispečera palīgs (>170), loģistikas kurjers (>170).

Amatu kandidāti pieteikušies no tādām valstīm kā Bulgārija, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Indija, Īrija, Itālija, Kazahstāna, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Pakistāna, Polija, Portugāle, Rumānija, Šrilanka, Spānija, Zviedrija, Turcija un Lielbritānija.

Visvairāk pārstāvētās profesijas un darbības jomas lidsabiedrībā airBaltic ir stjuarti (>740), lidmašīnu tehniskās apkopes darbinieki (>450), piloti (~400), lidojumu nodrošināšanas un operatīvās darbības speciālisti (>300), komercpersonāls (>240) un IT, personālvadības, finanšu un citi biroja darbinieki (~200).

Vidējais airBaltic darbinieku vecums ir 35 gadi, bet vidējais darba stāžs sasniedz 6 gadus. Dzimumu proporcija ir 46% sieviešu un 54% vīriešu. Patlaban airBaltic strādā vairāk nekā 30 tautību pārstāvji.

Septiņi airBaltic darbinieki ir nostrādājuši uzņēmumā kopš tās izveides 1995. gadā. Kopumā 482 cilvēki strādā airBaltic vairāk nekā 10 gadus, no kuriem 165 šogad svin sava darba 10., 15., 20. un 25. gadadienu, tādējādi apliecinot lojalitāti, kā arī lidsabiedrības piedāvāto stabilitāti un izaugsmes iespējas.

Lai uzzinātu vairāk par darba iespējām airBaltic un pieteiktos uz vakancēm, lūdzu, apmeklējiet https://careers.airbaltic.com.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 300 darbinieku. airBaltic flotē ir 42 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.