airBaltic apmeklē Ukrainu; optimistiska par lidojumu atsākšanas plāniem

26. marts, 2024

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka 25. martā, ievērojot visaugstākos drošības un plānošanas principus, tās izpilddirektors un prezidents Martins Gauss kopā ar airBaltic delegāciju apmeklēja Kijivu, Ukrainā. Tur norisinājās nozīmīga tikšanās ar vicepremjeru Ukrainas atjaunošanas jautājumos un infrastruktūras ministru Oleksandru Kubrakovu un Borispiļas starptautiskās lidostas izpilddirektoru Oleksiju Dubrevski. Tikšanās laikā Martins Gauss apstiprināja airBaltic gatavību atsākt lidojumus uz un no Kijivas, Ļvivas un pakāpeniski arī Odesas, un atkārtoti iekļaut šos galamērķus savā aktīvo maršrutu tīklā, tiklīdz karš būs beidzies un Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūra (EASA) paziņos, ka ir atkal droši veikt lidojumus uz un no Ukrainas.

airBaltic pārstāvji uz Ukrainu devās, lidojot no Rīgas uz Varšavu un pēc tam ar vilcienu braucot no Varšavas uz Kijivu. Delegācijai pievienojās arī Kristaps Purmalis, Latvijas vēstniecības Ukrainā otrais sekretārs ekonomiskās sadarbības jautājumos.

Vizītes laikā airBaltic delegācija, kopā ar Borispiļas lidostas vadību, veica rūpīgu lidostas infrastruktūras, aprīkojuma un operatīvās gatavības pārbaudi, lai atsāktu lidojumus, tiklīdz tiks nodrošināts atbilstošs lidojumu drošības līmenis. Turklāt tika apspriestas arī turpmākās sadarbības iespējas, drošības pasākumi un airBaltic atbalsts Ukrainas aviācijas nozares atjaunošanā.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Mēs esam apņēmušies aktīvi iesaistīties Ukrainas gaisa satiksmes atjaunošanā. airBaltic joprojām ir pārliecināts un atbalstošs partneris attiecībā uz Ukrainas aviācijas nozares atjaunošanu un investīciju veikšanu tajā. Kara vissmagākajos apstākļos esam pārliecinājušies par lidostas komandas profesionalitāti, kas ar nepacietību gaida lidojumu atsākšanu pēc iespējas ātrāk. Tiklīdz tas būs droši, ņemot vērā, ka mūsu darbinieku, pasažieru, lidmašīnu un lidojumu drošība ir mūsu galvenā prioritāte, airBaltic ir apņēmusies kā viena no pirmajām lidsabiedrībām atsākt gaisa satiksmi ar mūsu kaimiņvalsti, nodrošinot savienojamību un atbalstot Ukrainas neatkarību. Слава Україні (Slava Ukrainai)!”

Borispiļas lidostas izpilddirektors Oleksijs Dubrevskis (Oleksiy Dubrevskyy): “Liela mūsu ikdienas darba daļa ir sadarbība ar mūsu galvenajiem partneriem – lidsabiedrībām, kuras pie mums līdz šim ir lidojušas un kuras vēlas atsākt lidojumus nākotnē. Latvijas lidsabiedrības airBaltic augstākās vadības vizīte mūsu lidostā ir svarīgs notikums, lai nākotnē spētu atsākt lidojumu veikšanu, līdztekus uzticamas lidojumu drošības un pasažieru arhitektūras izveidei, lidostas infrastruktūras uzturēšanai un augsti kvalificēta personāla noturēšanai, kā arī lidostas sertificēto darbību uzturēšanai.”

airBaltic gaida lidojumu atsākšanu uz un no Ukrainas pēc Ukrainas gaisa telpas atvēršanas. Lidsabiedrība plāno uzsākt ikdienas lidojumus no Kijivas, Ļvivas un pakāpeniski arī no Odesas, caur Rīgu savienojot šīs pilsētas ar Baltijas valstu galvaspilsētām, kā arī lielākajām Eiropas pilsētām.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax divus gadus pēc kārtas ir atzinusi airBaltic par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.