airBaltic ieņēmumi pirmajā ceturksnī pieauguši par 26%, sasniedzot 132 miljonus eiro

29. aprīlis, 2024

Latvijas lidsabiedrībai airBaltic gatavojoties publicēt finanšu rezultātus par 2024. gada pirmo ceturksni, sākotnējie dati jau liecina par pozitīviem ieņēmumu rādītājiem. Pēc rekordaugstiem rezultātiem pagājušajā gadā airBaltic turpina demonstrēt darbības kvalitāti un pārliecinošus uzņēmējdarbības rādītājus. Sākotnējās aplēses liecina, ka kopējie ieņēmumi pirmajā ceturksnī sasnieguši aptuveni 132 miljonus eiro, kas ir par 26% vairāk salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn un jauns rekordaugsts rezultāts gada pirmajiem trīs mēnešiem. Turklāt pārvadāto pasažieru skaits salīdzinājumā ar 2023. gada pirmo ceturksni pieaudzis par 20%, tādējādi arī fiksējot visu laiku augstāko rezultātu pirmajam ceturksnim.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Pašreizējie rādītāji liecina, ka 2024. gada pirmajā ceturksnī airBaltic ir turpinājusi demonstrēt spēcīgus finanšu un darbības rezultātus. Mūsu sākotnējie rezultāti liecina par labu ceturksni, pateicoties tam, ka esam palielinājuši lidojumu skaitu, uzlabojuši savu darbību un koncentrējušies uz labāku klientu apkalpošanu. Šīs izmaiņas ir palīdzējušas mums piesaistīt vairāk pasažieru un uzlabot rezultātus.”

“Raugoties uz pārējo 2024. gadu, mēs turpinām sekmīgi virzīties uz potenciālo IPO ne agrāk kā gada otrajā pusē. Mūsu pamatmērķi saglabājas nemainīgi – nodrošināt labāko savienojamību ar Baltiju, kas nākotnē būs viens no svarīgākajiem Eiropas biznesa centriem, kā arī būtiski uzlabot pasažieru apkalpošanas kvalitāti un sniegt nozīmīgu ieguldījumu ekonomikā,” piebilda Gauss.

2024. gada pirmajos trīs mēnešos airBaltic pārvadāja 926 tūkstošus pasažieru, kas ir par 20% vairāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā. Kopējais veikto lidojumu skaits pirmajā ceturksnī pieaudzis par 11%, tātad līdz 9,6 tūkstošiem.

Ievērojami uzlabojumi bija vērojami arī airBaltic kopējā darbības kapacitātē, par ko liecina pieejamo sēdvietu kilometru (ASK) pieaugums par 30%, sasniedzot 1,9 miljardus salīdzinājumā ar 1,4 miljardiem 2023. gada pirmajā ceturksnī. Lidsabiedrības noslodzes koeficients ir pieaudzis no 71% līdz 75,9%, kas  ir jauns visu laiku augstākais līmenis pirmajam ceturksnim. Kopējais veikto lidojumu skaits, ieskaitot ACMI, 2024. gada pirmajā ceturksnī pieauga līdz 12,3 tūkstošiem, salīdzinot ar 11,4 tūkstošiem attiecīgajā ceturksnī pērn, kas ir pieaugums par 8%.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka galīgos pirmā ceturkšņa finanšu rezultātus plānots prezentēt 2024. gada 22. maijā investoru zvana laikā. Pēc tam informācija būs pieejama uzņēmuma tīmekļa vietnē.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Pozīcija Janvāris – Marts, 2024 (Sākotnējie dati)* Janvāris – Marts, 2023 Izmaiņas
Ieņēmumi EUR 132,3 miljoni EUR 105,1 miljoni 26%
Pārvadātie pasažieri 926 tūkstoši 770 tūkstoši 20%
Kopējie veiktie lidojumi (ieskaitot ACMI) 12,3 tūkstoši 11,4 tūkstoši 8%
Lidojumi 9,6 tūkstoši 8,7 tūkstoši 11%
Lidojumi 1,9 miljardi 1,5 miljardi 30%
Vietu piepildījums 75.9% 71% 4,9pp

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBalticdivus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBalticDaudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.