airBaltic janvārī pārvadājusi 147 000 pasažieru, par 232% vairāk nekā pērn

10. februāris, 2022

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2022. gada janvārī pārvadājusi 147 400 pasažierus jeb par 232% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. airBaltic 2022. gada janvārī veica 2 480 lidojumus.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Līdz ar trīskārt lielāku pasažieru skaitu nekā pirms gada, janvāra rezultāti apliecina, ka esam uz atgūšanās ceļa, neskatoties uz zemākiem pasažieru satiksmes rādītājiem nekā pirms pandēmijas. Tuvākajos mēnešos mēs sagaidām lielu pieprasījumu, dažādām valstīm atceļot vai atvieglojot ierobežojumus, tomēr situācija joprojām ir mainīga, un mēs turpinām uzmanīgi sekot līdzi izmaiņām visā mūsu tīklā.”

2022. gada janvārī airBaltic lidojumu 15 minūšu punktualitātes rādītājs sasniedza 81,9%. Tas norāda, ka vairāk nekā 81 no 100 airBaltic reisiem izlidoja plānotajā laikā vai ar ne vairāk kā 15 minūšu aizkavēšanos.

Janvāris, 2022 Janvāris, 2021 Izmaiņas
Pasažieru skaits 147400 44400 +232%
Lidojumu skaits 2480 900 +185%
15 minūšu punktualitātes rādītājs 81,9% 89,5% -7,6% procentpunkti

2021. gadā airBaltic turpināja paplašināties Baltijas valstīs, atklājot 15 jaunus maršrutus, tostarp lidojumus uz tādiem galamērķiem kā Dubaija vai Tenerife. Ar pilnu airBaltic lidojumu sarakstu iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Veselība un drošība:

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte. airBaltic ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām. Lai uzzinātu vairāk par airBaltic veselības aizsardzības pasākumiem, aicinām apmeklēt airBaltic mājaslapu: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba.

airBaltic lūdz pasažierus stingri ievērot visus attiecīgo varasiestāžu izdotos noteikumus un prasības. Pasažieriem tiek stingri ieteikts pirms ceļojuma oficiālajās interneta vietnēs vai vietējās vēstniecībās pārbaudīt ceļošanas noteikumus un ierobežojumus lidostās. Noteikumi strauji mainās un katrā valstī ir atšķirīgi, tāpēc pasažieri vienmēr aicināti pārliecinieties, ka viņiem ir pieejama jaunākā informācija, kas garantēs ērtu ceļojumu.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 25 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski atzītu lidsabiedrību. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 32 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%.

Aviācijas nozare netieši nodrošina gandrīz 30 000 darbavietu Latvijā, miljoniem cilvēku Rīgu izmanto kā tranzīta maršrutu, bet vēl vairāk cilvēku ierodas Latvijā. Katru gadu ārvalstu tūristi Latvijā iztērē vairāk nekā 750 miljonus eiro. Papildu informācija atrodama: https://blog.airbaltic.com/lv/airbaltic-ieguvums-latvijas-ekonomikai/.