Pavasarī RĪGĀ parādīsies elektrisko motorolleru koplietošanas servisi

22. novembris, 2019

2020. gada pavasarī Rīgā parādīsies elektrisko motorolleru koplietošanas servisi “Skok” un “KONG”. Tiks izveidots tīkls elektrisko motorolleru apmaiņai, izmantojot mobilo lietojumprogrammu, kura ļauj Lietotājiem atrast, iznomāt un lietot elektriskos motorollerus Rīgā.  E-motorolleru koplietošanas sistēmas ieviešana var risināt Rīgas lielo satiksmes intensitāti. Motorolleri amazinās gaisa un trokšņa piesārņojumu un nodrošinās alternatīvus pārvietošanas līdzekļus iedzīvotājiem un tūristiem.

Latvijā reģistrētais uzņēmums SIA “Eterna Elect” jeb Skok elektriskie motorolleri pavasarī piedāvās 250 elektriskos motorollerus, ar kuriem būs iespējams pārvietoties no 18 gadu vecuma un ar derīgu B, A, A1, A2 vai AM kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

IEGŪSTI SKOK 3 EUR atlaides kodu savam pirmajam braucienam

skok elektriskais motorolleris

Otrais tirgus dalībnieks ar 15 motorolleriem būs uzņēmums “Kong Mobility”, kurš pateicoties Rīgas domes grantu programmas “Atspēriens” atbalstam. Kompānija jau šobrīd piedāvā elektrisko skrejriteņu nomu, un šis ir kā nākamais attīstības solis. Uzņēmums gan norāda uz to, ka motorolleri sākumā būs pilotprojekts, novērtējot šo biznesu un tā attīstības iespējas. Domājams, tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc nomai tiks piedāvāti vien padsmit braucamie.

Uzņēmējs S. Savrančuks no “Kong” skaidro, ka plānos ir arī koplietošanas elektroautomobiļu nomas pakalpojumu sniegšana, taču, lai attīstītu šo projektu, vēl tiek risināti jautājumi par nepieciešamās infrastruktūras izveidi pilsētvidē.

kong elektriskie motorolleri