FIQSY izveido lielāko elektroautoparku Latvijā un aktualizē mobilitātes jautājumus

8. jūlijs, 2020

Latvijā radītais zīmols Fiqsy, kurš jau vairāk kā gadu piedāvā elektrisko skrejriteņu koplietošanas pakalpojumu, paplašina biznesu un sadarbībā ar partneriem “Norde” un “Mūsa Motors Rīga” izveido lielāko elektroauto Latvijā. Šobrīd Fiqsy mobilajā lietotnē līdzās skrejriteņu un kravas autobusu īrei būs pieejams veikt braucienus arī ar 100 “Renault ZOE” elektromobiļiem.

“Redzam, ka mainās gan cilvēku paradumi, gan atvērtība pakalpojumiem, kas ļauj ieekonomēt laika un naudas resursus, un efektīvāk plānot savu ikdienu. Tajā pašā laikā arvien vairāk tiek aktualizēti jautājumi par vides un gaisa piesārņojuma mazināšanu, efektīvākiem un zaļākiem transporta un mobilitātes risinājumiem pilsētās. Tas dod iespēju attīstīties gan koplietošanas, gan elektrisko auto pakalpojumiem,” stāsta Māris Avotiņš, Fiqsy vadītājs un līdzīpašnieks. “Ceram, ka ar šo jauno pakalpojumu spēsim mainīt cilvēku paradumus un lauzt mītus par stereotipiem, kas saistīti gan ar koplietošanu, gan elektromobiļiem.”

Šobrīd Fiqsy piedāvā 500 elektrisko skrejriteņu nomu Rīgā, kā arī līdz 70 elektrisko skrejriteņu nomu Jelgavā. Sīkāk par Fiqsy skrejriteņu nomu vari lasīt ŠEIT, kā arī iegūt Fiqsy atlaižu kodu nemaksājot par skrejriteņa paņemšanu! Tāpat nomai pieejami 15 koplietošanas kravas autobusi (VW Crafter) un 100 “Renault ZOE” koplietošanas elektro automašīnas. Gada laikā Fiqsy aplikāciju lejupielādējuši vairāk nekā 75 000 lietotāju.

fiqsy elektroauto noma

Finansējums uzņēmumam Fiqsy piešķirts ALTUM energoefektivitātes programmas ietvaros, kas tiek finansēta no ALTUM “zaļo” obligāciju emisijas ieņēmumiem 20 miljonu eiro apmērā. Līdz šim ALTUM izsniedzis aizņēmumus energoefektīviem projektiem tādās nozarēs kā centrālā siltumapgāde (28%), kokapstrāde (15%), dārzeņu audzēšana (10%), ilgtspējīgs transports (10%), LED apgaismojums (8%), metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošana (8%), elektroenerģijas ražošana (8%) un citi (13%). Starp aizdevuma saņēmējiem ir gan mikro (34%), gan mazi (41%) un vidēji (21%), gan arī lieli uzņēmumi (2%).

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “ALTUM sadarbība ar Fiqsy ir lielisks piemērs tam, kā ALTUM kā attīstības finanšu institūcija var veicināt ilgtspējīgu, videi draudzīgu uzņēmējdarbības projektu īstenošanu. Redzam, ka arvien pieaug interese no uzņēmējiem, kas vēlas ieviest risinājumus energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas jomā, un esam gandarīti, ka varam uzņēmējiem šādu finansējumu piedāvāt. Potenciāls šādu projektu īstenošanai Latvijā ir ļoti liels. Emitējot “zaļās” obligācijas, kapitāla tirgū esam piesaistījuši finansējumu videi draudzīgu biznesa projektu īstenošanai, tāpat zaļo projektu finansēšanai esam piesaistījuši resursus no Eiropas Investīciju bankas. Mūsu klientu īstenotie projekti pierāda, ka ieguldījumi atpelnās ar uzviju.”

Fiqsy atklā lielāko elektroautoparku Latvija

 

Par jauno Fiqsy pakalpojumu – elektroautomobili “Renault ZOE”

“Renault ZOE” ir pārdotākais pilsētas elektriskais automobilis Eiropā. Šī gada jūnijā “Renault ZOE” piedzīvoja rekordlielu pasūtījumu un reģistrāciju skaitu Eiropā – 11 158 pasūtījumi. “Renault ZOE” modelis īpaši piemērots dinamiskiem pilsētas braucieniem, turklāt šīelektroauto nobraukums ar vienu uzlādi var sasniegt pat 395 km. Plānots, ka nākotnē Fiqsy pieejamo elektroautomobiļu skaits varētu sasniegt vairākus simtus.

“Ņemot vērā pašreizējo COVID – 19 krīzi un nopietnās vides problēmas, mēs esam pārliecinājušies par to, cik svarīgi ir piedāvāt papildu mobilitātes risinājumus. Īpašu vērību pievēršam elektrotransportam ar pašapkalpošanās opciju, kas vienlaikus būtu pieejami un ilgtspējīgi. Esam gandarīti, ka paralēli mūsu elektromobilitātes projektiem Parīzē un Madridē varam īstenot projektu arī Rīgā. Esam pārliecināti, ka “Renault ZOE” veicinās elektroauto popularitāti Latvijā un Baltijā,” norāda “Renault” Baltijas reģiona vadītājs Marcins Kurkievičs (Marcin Kurkiewicz).

“Man ir liels gandarījums, ka Latvijaseko pasaules un Eiropas valstu piemēram elektromobilitātes jomā, un “Renault ZOE” ir, manuprāt, atbilstošākais pilsētas elektroautomobilis, kas papildinās Rīgas ielas. “Renault ZOE” – moderns, tehnoloģisks un stilīgs auto, kas nevienu neatstās vienaldzīgu, tā tehniskie un veikstpējas parametri ir vairāk nekā pārliecinoši. Tagad būs lieliska iespēja par to pārliecināties ikvienam interesentam, izmantojot “Fiqsy” automobiļu koplietošanas pakalpojumu,” stāsta “Mūsa Motors Rīga” direktors Zigurds Liepa.

“Esam gandarīti, ka līdz ar jauno auto koplietošanas nomu Latvijas iedzīvotāju vidū varēsim popularizēt gan jauno un stilīgo “Renault ZOE” elektroauto, gan arī priekšrocības, ko sniedz pārvietošanās ar apkārtējai videi draudzīgu transportlīdzekli. Jāatzīst, ka šis ir lielākais elektromobiļu projekts ne vien Latvijā, bet arī mums – “NORDE” – kā “Renault” pārstāvim. Esam ārkārtīgi priecīgi piedalīties šajā projektā, jo esam vadošais uzņēmums elektroauto tirdzniecībā Latvijā, tādēļ mums ir ievērojama pieredze ieviest un attīstīt pārvietošanos ar videi draudzīgiem transportlīdzekļiem,” stāsta “NORDE” valdes loceklis Dainis Bremze.

Fiqsy elektroautomobiļu parks tapis ar “Altum” zaļās finansējuma programmas atbalstu, līdz ar ko kopējais elektroauto skaits Latvijā pieaugs parvairā nekā 10%.

Par “Renault”

“Renault” ir starptautisks uzņēmums, kurš ražo automašīnas jau kopš 1898. gada. Pašlaik uzņēmums ir starptautiska vairāku zīmolu grupa ar 40 rūpnīcām, 12 700 tirdzniecības vietām un vairāk nekā 180 tūkstošiem darbinieku. 2019. gadā uzņēmums ir pārdevis gandrīz 3,8 miljonus automobiļu 134 valstīs. Lai risinātu galvenos nākotnes tehnoloģiskos uzdevumus, turpinot īstenot rentablas izaugsmes stratēģiju, “Renault” koncentrējas uz starptautisku paplašināšanos.