Pakāpeniski pieaug pasažieru skaits reģionālajā sabiedriskajā transportā

7. februāris, 2023

Sabiedriskā transporta pakalpojumu nozares 2022. gada rezultātu analīze rāda, ka Latvijas iedzīvotāji mobilitātei arvien biežāk izvēlas vilcienu – pasažieru skaits šajā pārvadājumu veidā pērn pieaudzis par 42% jeb par 4,6 miljoniem pasažieru. Savukārt reģionālo autobusu pārvadājumos prognozējams, ka pasažieru skaits tuvākajā nākotnē visticamāk neatgriezīsies pirmspandēmijas jeb 2019. gada apjomā. Reģionālajos pasažieru pārvadājumos – gan autobusos, gan vilcienos – turpina palielināties to pasažieru skaits, kuri izmanto braukšanas maksas atvieglojumus, vislielākais pieaugums ir vērojams daudzbērnu ģimeņu vidū.

Kopumā 2022. gadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos kopā tika pārvadāti 37,38 miljoni pasažieru, no tiem 21,68 miljons – ar autobusiem un 15,70 miljoni – ar vilcieniem. 2023. gada 1. janvārī konsolidētajā maršrutu tīklā reģionālās nozīmes autobusu maršrutos bija 1031 maršruts ar 6807 reisiem, kā arī reģionālās nozīmes dzelzceļa maršrutos bija 11 vilciena maršruti ar 377 reisiem (tostarp SIA “Alūksnes-Gulbenes bānītis” maršruts Alūksne–Gulbene ar 9 reisiem).

Savukārt pasažieru pārvadājumu pilsētas transportā statistikas analīze liecina, ka pieaugums salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir vērojams, tomēr tas ir mazāks nekā reģionālajā sabiedriskajā transportā un būtiski atpaliek no 2019. gada rādītājiem.