«airBaltic» atliek regulāro lidojumu starp Rīgu un Liepāju atsākšanu

10. augusts, 2021

Latvijas nacionālā lidsabiedrība  “airBaltic” nupat kā paziņojusi – ņemot vērā salīdzinoši zemo pasažieru skaitu, kas ceļo caur Rīgu, atkal pieņemts lēmums atlikt iekšzemes reisa “Rīga-Liepāja” atsākšanu uz novembra sākumu. Liepājas lidostas vadība stāsta, ka šis lēmums ir zaudējums visam reģionam, taču pašu lidostu tas īpaši neietekmējot, jo turpinās privāto lidmašīnu un pilotu skolas apkalpošana.

Pieaugot vakcinēto iedzīvotāju skaitam un cilvēku vēlmei ceļot, nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” pārvadāto pasažieru skaits ir audzis, salīdzinot ar gada sākumu, taču tas joprojām nav atgriezies pirmspandēmijas līmenī.

Skaitliski šā gada jūnijā pārvadāti 115 tūkstoši pasažieru, kas ir par 70% vairāk nekā maijā, taču par 79% mazāk nekā pērn šajā laika periodā. Tas arī esot viens no galvenajiem iemesliem atlikt vienīgā iekšzemes reisa Rīga–Liepāja atsākšanu.

Liepājas lidostas vadība atzina, ka, no vienas puses, reisa atcelšana ir zaudējums visam reģionam, jo samazinās tūrisma, biznesa plūsma, taču pašai lidostai sanāk pat ietaupīt naudu, ņemot vērā, ka notiek tikai lidojumu apkalpošana dienas laikā, kas ir daudz lētāk nekā naktīs, kad lielākoties notika lidojumu pieņemšana no Rīgas.

Avots: TV Kurzeme