airBaltic augustā dubultojusi pārvadāto pasažieru skaitu

10. septembris, 2021

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2021. gada augustā pārvadājusi 280 800 pasažierus jeb par 104% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn un par 34% vairāk nekā šī gada jūlijā. airBaltic 2021. gada augustā veica 3 070 lidojumus.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Ar katru mēnesi mēs redzam, ka pieprasījums pēc ceļojumiem turpina palielināties. Pateicoties ceļošanas ierobežojumu mīkstināšanai un pievilcīgiem atpūtas galamērķiem, mēs šovasar esam uzrādījuši spēcīgus rezultātus. Ņemot vērā, ka jau sākti lidojumi jaunajā maršrutā uz Tenerifi un reisi maršrutā uz Dubaiju tiks sākti septembra beigās, mēs ceram, ka tendence ar augstu pasažieru pieprasījumu turpināsies arī gaidāmajā ziemas sezonā.”

Augustā airBaltic lidojumu 15 minūšu punktualitātes rādītājs sasniedza 78,9%. Tas norāda, ka vairāk nekā 78 no 100 airBaltic reisiem izlidoja plānotajā laikā vai ar ne vairāk kā 15 minūšu aizkavēšanos.

Augusts, 2021 Augusts, 2020 Izmaiņas
Pasažieru skaits 280800 137800 +104%
Lidojumu skaits 3070 2000 +54%
15 minūšu punktualitātes rādītājs 78,9% 97,9% -19 procentpunkti

Šobrīd airBaltic no Rīgas piedāvā tiešos lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem, tostarp uz septiņiem galamērķiem Itālijā, septiņiem galamērķiem Grieķijā un sešiem galamērķiem Spānijā, kā arī lidojumus uz vairākiem citiem atpūtas galamērķiem. airBaltic tiešos lidojumus maršrutā starp Rīgu un Tenerifi (Spānija) sāka 4. septembrī un plāno veikt ikdienas lidojumus uz Dubaiju (Apvienotie Arābu Emirāti) no 27. septembra.

Veselība un drošība:

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte. airBaltic ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām. Lai uzzinātu vairāk par airBaltic veselības aizsardzības pasākumiem, aicinām apmeklēt airBaltic mājaslapu: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba.

airBaltic lūdz pasažierus stingri ievērot visus attiecīgo varasiestāžu izdotos noteikumus un prasības. Pasažieriem tiek stingri ieteikts pirms ceļojuma oficiālajās interneta vietnēs vai vietējās vēstniecībās pārbaudīt ceļošanas noteikumus un ierobežojumus lidostās. Noteikumi strauji mainās un katrā valstī ir atšķirīgi, tāpēc pasažieri vienmēr aicināti pārliecinieties, ka viņiem ir pieejama jaunākā informācija, kas garantēs ērtu ceļojumu.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 30 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).