airBaltic – ieguvums Latvijas ekonomikai

22. marts, 2021

Latvijas lidsabiedrība airBaltic izstrādājusi informatīvu grafiku, lai atbildētu uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par lidsabiedrību un tās ietekmi. Tagad vienā daudzpusīgā un viegli lasāmā materiālā atrodamas visas svarīgākās atbildes, kas balstītas uz faktiem.

Pēdējos 25 gados airBaltic attīstījusies par spēcīgu, pelnošu un starptautiski atzītu lidsabiedrību. airBaltic ir Latvijas starptautiski pazīstamākais zīmols, kas atbildīgs par vairāk nekā 2,5% no Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP). Lai šobrīd no jauna izveidotu tādu lidsabiedrību kā airBaltic un sasniegtu tādu pašu līmeni, nāktos investēt ievērojami vairāk un veltīt vairākus gadus attīstībai. airBaltic ir Latvijai vērtīgs aktīvs, kas mums ir jāizmanto un jāattīsta.

PRIEKŠROCĪBAS, JA VALSTIJ IR NACIONĀLĀ LIDSABIEDRĪBA:

Šodien, vienu gadu kopš pirmā apstiprinātā Covid-19 saslimšanas gadījuma Latvijā, visa pasaule apzinās realitāti, ko šī vīrusa situācija nozīmē aviācijai. Ietekme uz aviācijas nozari ir prātam neaptverama, un neviens par to nevarēja iedomāties pirms tam. Mēs pārliecinājāmies, ka mūsu valsti nevar atstāt bez gaisa satiksmes, kā arī nedrīkst traucēt pasta un kravu piegādes. Visas Eiropas valstis to apzinās un atbalsta savus pārvadātājus ar miljardiem eiro lielām investīcijām, lai nodrošinātu gaisa satiksmes savienojamību krīzes laikā un pēc tās.

KĀDĒĻ AIRBALTIC SAŅĒMA ATBALSTU 2020.GADĀ?

  • VALDĪBA ATBALSTĪJA VISAS KRĪZĒ SMAGI CIETUŠĀS NOZARES, un aviācija nebija izņēmums.
  • AR AIRBALTIC PLĀNOTO AKCIJU KOTĒŠANU BIRŽĀ investīcijas atgriezīsies Latvijā kā ienākumi no pārdotajām akcijām.
  • AIRBALTIC IR VALSTIJ STRATĒĢISKI SVARĪGS UZŅĒMUMS ar skaidru biznesa attīstības plānu, kas balstīts uz izaugsmi lidostā Rīga.
  • VIENS AIRBUS A220 SPĒJ IENEST AP 20 MILJONU € ieņēmumus gadā, ja to izmanto efektīvi – tas nozīmē, ka pēc Destinations 2025 CLEAN biznesa plāna 2025.gadā airBaltic ieņēmumi varētu tuvoties 1 miljardam €.
  • COVID-19 IETEKMĒ PASAŽIERU SKAITS SARUKA PAR 73%, ņemot vērā ceļojumu ierobežojumus.

Ikviena krīze reiz beidzas, un, paturot to prātā, mēs lidsabiedrībā airBaltic saglabājam savu darbību un investējam nākotnē. Šogad plānojam saņemt vēl vairākas Airbus A220-300 lidmašīnas. Līdz 2021. gada beigām mums būs 32 lidmašīnas, ar kurām vasaras sezonā piedāvāsim lidojumus no Rīgas, Tallinas un Viļņas uz 75 galamērķiem. Ārvalstu tūristu piesaistīšana radīs tūkstošiem darba vietu aviācijas nozarē un viesmīlības jomā Latvijā.

KĀ AIRBALTIC VEICINA LABKLĀJĪBU LATVIJĀ?

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 25 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).