airBaltic oktobrī pārvadā ievērojamu pasažieru skaitu

10. novembris, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2023. gada oktobrī pārvadāja 424 800 pasažieru jeb par 28% vairāk nekā šajā pašā laika posmā pērn. Tādējādi pat pēc vasaras sezonas beigām viena mēneša laikā joprojām ir novērojami nemainīgi līdzīgi un stabili pārvadāto pasažieru skaita rādītāji. Oktobrī airBaltic veica 4 060 lidojumus, kas ir par 18% vairāk nekā pērn.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Mēs redzam, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas airBaltic, tādejādi nodrošinot nepārtrauktu pasažieru skaita pieaugumu oktobrī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Jau trešo mēnesi pēc kārtas viena mēneša laikā esam uzrādījuši stabilu pārvadāto pasažieru skaitu, kas liecina, ka tuvojamies šī gada jūlijā sasniegtajiem rezultātiem, kas bija vieni no augstākajiem airBaltic vēsturē. Turklāt regulāra jaunu maršrutu pievienošana visos mūsu vietējos tirgos ceļotājiem rada ievērojamu interesi, kā arī piedāvā plašu ceļošanas iespēju klāstu.”

Oktobris, 2023[1] Oktobris, 2022[2] Izmaiņas
Pasažieru skaits 424 800 331 400 +28%
Lidojumu skaits 4 060 3 450 +18%

[1] Provizoriski noapaļoti dati no airBaltic ikmēneša pārskatiem.

[2] Aktuālie noapaļotie dati no airBaltic ikmēneša pārskatiem.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 44 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.