airBaltic saglabā spēcīgas tirgus pozīcijas Baltijas tirgū

2. februāris, 2021

Lidostas Rīga apkopotie dati liecina, ka Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2020. gadā saglabājusi tirgus līderpozīcijas. Kopumā pērn Latvijas galvaspilsētā ar airBaltic ieradās 57% no visiem pasažieriem. 2020. gadā lidsabiedrība no un uz Rīgu pārvadāja 1,14 miljonus pasažieru.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Neskatoties uz pandēmijas izraisītajiem šķēršļiem un pilnīgu lidojumu apturēšanu uz 62 dienām, mēs saglabājām tirgus līderpozīcijas, savienojot Baltiju ar pārējo pasauli un gatavojoties atgriezties pie nākotnes izaugsmes. Mēs pārfokusējāmies uz lidojumu veikšanu ar viena tipa lidmašīnām, uzsākām vairākus jaunus ilgtspējas projektus un strādājām pie mūsu tehniskās apkopes iespēju palielināšanas nākotnē.”

Pērn airBaltic arī turpināja nostiprināt pozīcijas Baltijā, apkalpojot Igaunijas un Lietuvas tirgu, laikā, kad satiksmes apjoms būtiski samazinājās. Tallinā airBaltic savu tirgus daļu 2020. gadā palielināja no 21% līdz 27%, bet Viļņā tā pieauga no 9% līdz 14%.

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte. airBaltic ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām. Lai uzzinātu vairāk par airBaltic veselības aizsardzības pasākumiem, aicinām apmeklēt airBaltic mājaslapu: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 65 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 25 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).