airBaltic saņem 2024. gada ch-aviation Eiropā otrās jaunākās lidmašīnu flotes balvu

30. janvāris, 2024

Tīmekļa pakalpojumu sniedzējs ch-aviation otro gadu pēc kārtas Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piešķīris 2024. gada Eiropā otrās jaunākās lidmašīnu flotes balvu ar flotes vidējo vecumu 3,54 gadi.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Esam gandarīti otro gadu pēc kārtas saņemt atzinību kā lidsabiedrība ar vienu no modernākajām lidmašīnu flotēm Eiropā. Airbus A220-300 lidmašīnas ir mūsu darbības pamatā, un tām ir būtiska loma airBaltic panākumos starptautiskā mērogā. Mēs bijām pirmie pasaulē, kas uzsāka lidojumus ar A220-300, un mēs turpinām būt lepni šo lidaparātu vēstneši pasaulē.”

“Mūsu nesenais paziņojums par 30 Airbus A220-300 lidmašīnu iegādi, kas paredz iegādāties papildu 20 šī tipa lidmašīnas, apliecina mūsu pārliecību, ka A220-300 sniedz nozīmīgu konkurences priekšrocību,” piebilda Martins Gauss.

ch-aviation dibinātājs, īpašnieks un vadītājs Tomass Jēgers (Thomas Jaeger): “Esam gandarīti, ka varam airBaltic pasniegt ch-aviation 2024. gada Eiropā otrās jaunākās lidmašīnu flotes balvu par atbildīgu attieksmi attiecībā uz globālās ilgtspējas izaicinājumu risināšanu aviācijā, atjaunojot savu floti un ekspluatējot Eiropā otro jaunāko lidmašīnu floti, kurā šobrīd ir tikai A220 lidmašīnas. Ekonomiskā lidmašīna Airbus A220-300 sniedz nozīmīgu ieguldījumu globālajos centienos samazināt CO2 emisijas aviācijas nozarē.”

Ar ch-aviation Jaunākās flotes balvu tiek apbalvotas lidsabiedrības visā pasaulē par to centieniem uzturēt jaunu, modernu un efektīvu lidmašīnu floti. Lai noskaidrotu, kurām lidsabiedrībām šobrīd ir jaunākās lidmašīnu flotes, ch-aviation uztur plašu lidmašīnu flotu datubāzi, kurā ir vairāk nekā 4 800 pārvadātāju un vairāk nekā 77 000 lidmašīnu un 2 900 lidmašīnu īpašnieku no visas pasaules.

Kopš 2016. gada, kad airBaltic uzsāka Airbus A220-300 lidmašīnu izmantošanu, lidsabiedrība ar tām pārvadājusi gandrīz 14 200 000 pasažieru. Kopumā lidsabiedrība ar tām ir veikusi vairāk nekā 157 000 lidojumu un nolidojusi vairāk nekā 344 000 stundu.

Kopš 2020. gada maija airBaltic visus lidojumus veic tikai ar Airbus A220-300 lidmašīnām. Lidmašīna ir starp visefektīvākajiem gaisa kuģiem pasaulē un tās darbības rādītāji pārsnieguši lidsabiedrības cerības, uzrādot pārliecinošu vispārējo veiktspēju un būtisku degvielas ekonomiju. Lidmašīna pasažieriem sniedz tādas ērtībās kā plašākas sēdvietas, lielākus logus un vairāk vietas rokas bagāžai salonā.

Turklāt lidmašīna ir arī ievērojami klusāka – tās trokšņu līmenis ir līdz pat četrām reizēm mazāks nekā citām šāda tipa lidmašīnām. Airbus A220-300 ir pirmais gaisa kuģis, kura ietekmes rādītāji uz vidi ir caurskatāmi, palīdzot samazināt CO2 un NOX emisijas attiecīgi par 25% un 50%.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 46 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.

Par ch-aviation:

ch-aviation sniedz precīzus datus un ziņas par aviācijas nozari. Jau vairāk nekā 20 gadus mēs esam nodrošinājuši lēmumu pieņēmējiem visā pasaulē svarīgus un aktuālus datus un ziņas par aviācijas nozari. Mūsu datubāzē ir padziļināta informācija par visiem aviācijas nozares aspektiem, tostarp lidsabiedrībām, lidostām, nomas uzņēmumiem, nozares līgumiem un daudz ko citu. Liela daļa nozares līderu izmanto mūsu datus savā lēmumu pieņemšanas procesā.