“airBaltic” šogad prognozē apgrozījuma pieaugumu par 96%

19. aprīlis, 2022

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” šogad prognozē 400 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaugums par 96%, žurnālistiem ceturtdien pavēstīja “airBaltic” valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Lidsabiedrība šogad plāno pārvadāt 3,3 miljonus pasažieru, kas ir gandrīz 2,1 reizi vairāk nekā pagājušajā gadā.

Gauss norādīja, ka šobrīd iknedēļas rezervāciju rādītāji, salīdzinot ar attiecīgo nedēļu 2021.gadā, vidēji ir 4,8 reizes lielāki. Galvenokārt cilvēki dodas atpūtas braucienos vai apciemot ģimeni un draugus. Savukārt biznesa rezervāciju atgriešanos “airBaltic” prognozē tikai 2023.gadā.

Viņš arī pastāstīja, ka “airBaltic” negatīvi ietekmē Krievijas sāktais karš Ukrainā, jo Ukrainas maršruti ieņēmumus samazina par 6,8%, bet Krievijas galamērķi – par 2,3%.

“airBaltic” uz Krieviju šogad neplāno atsākt lidojumus, bet uz Ukrainu ir gatavs atsākt lidojumus līdz ko tas būs iespējams. Pašreiz šo virzienu lidojumu kapacitāte tiek novirzīta citos virzienos.

Jau ziņots, ka “airBaltic” apgrozījums, pēc kompānijas pārstāvju ceturtdien vēstītā, pagājušajā gadā bija 204,1 miljons eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās par 49% un bija 135,7 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%.

 

Avots: LETA