airBaltic un ITA Airways paziņo par sadarbības lidojumu vienošanos

26. janvāris, 2022

ITA Airways un lidsabiedrība airBaltic sāk sadarbību, kas pavērs jaunas ceļošanas iespējas. airBaltic klienti iegūs ērtu piekļuvi dažādiem galamērķiem Itālijā. Tāpat ITA Airways pasažieri tagad var iegādāties biļetes tiešajiem lidojumiem uz Rīgu no Romas un Milānas (Malpensa).

airBaltic paplašinās savu maršrutu tīklu, izvietojot savu BT lidojumu kodu atsevišķos ITA Airways lidojumos, kas šajā ziemas sezonā aptvers tādas Itālijas pilsētas kā Brindizi, Bari, Katāniju, Dženovu, Palermo, Redžo di Kalabriju, Lamecia Termi, Turīnu, Triesti un Venēciju, kurām vasaras sezonā pievienosies Boloņa, Florence, Neapole un Verona.

Tāpat arī ITA Airways piedāvās jaunus savienojumus saviem pasažieriem un izvietos savu kodu AZ lidojumos, ko airBaltic  veic starp Itāliju un Latviju.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mēs ar prieku pievienojam ITA Airways kā partneri mūsu jau esošajam sadarbības lidsabiedrību tīklam. Mūsu spēcīgais partneru tīkls mums nodrošina iespēju vēl vairāk uzlabot savienojamību ar Baltijas valstīm. Jaunā partnerība sniedz ērtus savienojumus ar jau esošiem galamērķiem Itālijā.”

Pateicoties šai sadarbībai, ITA Airways un airBaltic klienti var ērti lidot uz saviem izraudzītajiem galamērķiem ar vienu biļeti, reģistrēties izlidošanas lidostā un saņemt savu reģistrēto bagāžu lidostā sava ceļojuma galapunktā.

Biļešu tirdzniecība šīs sadarbības ietvaros jau ir uzsākta lidsabiedrību attiecīgajās mājaslapās: www.ita-airways.com un www.airbaltic.com, kā arī visos kanālos, lielākajās GDS sistēmās un ceļojumu aģentūrās lidojumiem, sākot no 2022. gada 2. februāra.

airBaltic visus lidojumus veic ar modernākajām un videi draudzīgākajām lidmašīnām Airbus A220-300, piedāvājot cenu ziņā pieejamas un elastīgas ekonomiskās klases biļetes, kā arī biznesa klases pakalpojumus. Ar pilnu airBaltic lidojumu sarakstu iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Veselība un drošība:

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte. airBaltic ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām. Lai uzzinātu vairāk par airBaltic veselības aizsardzības pasākumiem, aicinām apmeklēt airBaltic mājaslapu: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba.

airBaltic lūdz pasažierus stingri ievērot visus attiecīgo varasiestāžu izdotos noteikumus un prasības. Pasažieriem tiek stingri ieteikts pirms ceļojuma oficiālajās interneta vietnēs vai vietējās vēstniecībās pārbaudīt ceļošanas noteikumus un ierobežojumus lidostās. Noteikumi strauji mainās un katrā valstī ir atšķirīgi, tāpēc pasažieri vienmēr aicināti pārliecinieties, ka viņiem ir pieejama jaunākā informācija, kas garantēs ērtu ceļojumu.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 25 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski atzītu lidsabiedrību. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 32 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%.

Aviācijas nozare netieši nodrošina gandrīz 30 000 darbavietu Latvijā, miljoniem cilvēku Rīgu izmanto kā tranzīta maršrutu, bet vēl vairāk cilvēku ierodas Latvijā. Katru gadu ārvalstu tūristi Latvijā iztērē vairāk nekā 750 miljonus eiro. Papildu informācija atrodama: https://blog.airbaltic.com/lv/airbaltic-ieguvums-latvijas-ekonomikai/.

Par ITA Airways:

ITA Airways ir uzņēmums, kas pilnībā pieder Itālijas Ekonomikas un finanšu ministrijai, lai veiktu uzņēmējdarbību gaisa transporta nozarē. ITA vēlas izveidot efektīvu un inovatīvu gaisa pārvadātāju, kas kļūs par atskaites punktu, nodrošinot Itālijai kvalitatīvu savienojamību ne tikai ar starptautiskajiem galamērķiem, tādējādi veicinot tūrismu un ārējo tirdzniecību, bet arī ar galamērķiem iekšzemē, tādējādi izmantojot arī dzelzceļa un gaisa satiksmes integrētās mobilitātes priekšrocības. ITA Airways savas stratēģijas centrā pozicionēs labāko klientu apkalpošanu (izmantojot izteiktu procesu digitalizāciju, kas nodrošina savā klasē labāko pieredzi un personalizētus pakalpojumus) apvienojumā ar ilgtspējību savos vides aizsardzības (jaunas videi draudzīgas un modernas lidmašīnas, ilgtspējīgas degvielas izmantošana), sociālajos (līdzvērtība un iekļaušana dzimumneitrālam uzņēmumam) un pārvaldības (ilgtspējas integrācija iekšējās stratēģijās un procesos) aspektos. ITA šobrīd lidojumus veic ar 52 lidmašīnām (7 plata korpusa un 45 šaura korpusa lidaparāti), tostarp 18 Airbus A31927 Airbus A320 un 7 Airbus A330 lidaparātiem. 2022.gadā flote pieaugs līdz 78 lidmašīnām, bet līdz 2025. gada beigām sasniegs 105 lidaparātus (23 plata korpusa un 82 šaura korpusa lidmašīnas).