airBaltic vasaras sezonas sākumā uz laiku nomās papildu lidmašīnas ar apkalpi

27. marts, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka laika periodā no 2023. gada 27. marta līdz 31. maijam īstermiņā nomās papildu lidmašīnas ar apkalpi. Šāda nepieciešamība radusies saistībā ar ražotāja ierobežotajām iespējām laikus veikt dzinēju apkopi. Lai nodrošinātu aizvien pieaugošo pasažieru pieprasījumu un izpildītu plānotos lidojumus, arī XFly (Bombardier CRJ-900NG – 88 sēdvietas), Danish Air Transport (Airbus A320-232 – 180 sēdvietas), Carpatair (Airbus A319-100 – 150 sēdvietas) un Cyprus Airways (Airbus A320-232 – 180 sēdvietas) lidmašīnas veiks airBaltic lidojumus.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mēs esam stingri apņēmušies pildīt savas līgumsaistības pret pasažieriem un partneriem. Tomēr pagarinātais Pratt & Whitney dzinēju apkopes laiks rada airBaltic darbības traucējumus. Viņi, kā ilggadējs airBaltic partneris, atkal nav spējuši turēt solījumu attiecībā uz lidmašīnu sagatavošanas laiku saīsināšanu. Tādēļ airBaltic nodrošina rezerves kapacitāti ACMI nomas līgumu veidā.”

“Lai arī mēs saprotam, ka šī ir nepatīkama situācija, mēs saglabājam optimismu, ka tā drīzumā tiks atrisināta. Turklāt dažas no iznomātajām lidmašīnām piedāvā vairāk sēdvietu, ļaujot pārvadāt lielāku pasažieru skaitu. Tikmēr mēs veicam visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka lielākā daļa mūsu pasažieru joprojām tiek pārvadāti ar Airbus A220-300 lidmašīnām, kas ir mūsu darbības pamatā,” piebilda Gauss.

Kā ziņots iepriekš, airBaltic noslēgusi sadarbības līgumu ar Avion ExpressairBaltic flotei 2023. gada vasaras sezonā nodrošinot četras lidmašīnas Airbus A320-232 ar 180 sēdvietām.

Pirms sadarbības līguma noslēgšanas airBaltic veikusi visu lidmašīnu pilna apjoma tehniskās un kvalitātes pārbaudes, lai nodrošinātu pilnīgu klientu apmierinātību. Svarīgi uzsvērt, ka airBaltic sadarbojas tikai ar lidsabiedrībām, kas ir sertificētas atbilstoši Eiropas aviācijas drošības prasībām. Konkrēto lidmašīnu vidējais vecums ir 12 gadi. Turklāt iznomāto lidmašīnu apkalpēm ir dotas detalizētas instrukcijas, lai nodrošinātu tikpat augstu apkalpošanas līmeni kā airBaltic.

Lai pildītu savas līgumsaistības un ievērotu biznesa plānu, airBaltic 2023. gada vasaras sezonā vienlaikus turpinās iznomāt 14 savas lidmašīnas citām lidsabiedrībām.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 200 darbinieku. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 39 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,96% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,04%.

Aviācijas nozare netieši nodrošina gandrīz 30 000 darbavietu Latvijā, miljoniem cilvēku Rīgu izmanto kā tranzīta maršrutu, bet vēl vairāk cilvēku ierodas Latvijā. Katru gadu ārvalstu tūristi Latvijā iztērē vairāk nekā 750 miljonus eiro. Papildu informācija atrodama: https://blog.airbaltic.com/lv/airbaltic-ieguvums-latvijas-ekonomikai/.