ASV atver robežu pilnībā vakcinētiem ārzemniekiem

21. septembris, 2021

Savienotās Valstis novembra sākumā atcels ceļošanas ierobežojumus pret Covid-19 pilnībā vakcinētiem cilvēkiem no Eiropas Savienības (ES), Lielbritānijas un citām valstīm, pirmdien paziņojis Baltais nams.

Pašreiz ASV aizliedz ieceļot lielākajai daļai nepilsoņu no 33 valstīm, ieskaitot ES, Lielbritāniju, Indiju, Ķīnu un Brazīliju.

Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, 2020.gada martā toreizējais ASV prezidents Donalds Tramps noteica ieceļošanas aizliegumu vairākām valstīm. Trampa pēctecis ASV prezidenta amatā Džo Baidens paturēja spēkā šos ierobežojumus, kā pamatojumi minot bažas par lipīgākā koronavīrusa delta paveida izplatīšanos.

Ierobežojumi nosaka, ka ASV no 33 valstīm var ieceļot tikai ASV pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji kopā ar saviem ģimenes locekļiem, ja viņi bijuši šajās valstīs pēdējo 14 dienu laikā. Visiem pārējiem ir nepieciešama īpaša atļauja, lai iebrauktu ASV.

Daudzi eiropieši bijuši sašutusi par šādu ASV nostāju, ņemot vērā, ka Eiropas Savienība jūnijā atļāva iebraukšanu no ASV, pieprasot vakcinācijas vai negatīva testa pierādījumu.

ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons nodēvēja Baltā nama lēmumu atvērs valsti pilnībā vakcinētiem ārzemniekiem par loģisku soli, ņemot vērā veiksmīgo vakcinēšanas kampaņu ES.

Arī Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons atzinīgi novērtēja ASV lēmumu.

“Tas ir fantastisks stimuls biznesam un tirdzniecībai, un lieliski, ka ģimenes un draugi abās dīķa pusēs varēs atkal apvienoties,” paziņoja Džonsons.

Baltais nams paziņoja, ka vakcinētiem ārzemniekiem būs arī jāievēro jauns testēšanas protokols.

Ārvalstu pilsoņiem būs jāuzrāda gan pierādījums par vakcinēšanos pret Covid-19, gan negatīvs Covid-19 testa rezultāts. ASV viņiem karantīna nebūs jāievēro.

Avots: LETA