Autotransporta direkcija izveidojusi sistēmu sabiedriskā transporta biļešu iegādei

3. augusts, 2022

Autotransporta direkcija ir pabeigusi sabiedriskā transporta biļešu attālinātās iegādes sistēmas izstrādi un pirmdien, 1. augustā uzsāk tās ieviešanas pirmo posmu. Pirmais maršruts, kurā tiks veikta sistēmas ieviešana, ir reģionālās nozīmes autobusu maršruts Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga. Biļetes attālināti uz reisiem minētajā maršrutā varēs iegādāties mobilajās platformās BezRindas.lv un Mobilly, un tās būs derīgas braukšanai norādītajā maršrutā līdz konkrētās dienas, uz kuru iegādāta biļete, beigām.

Biļete pasažieriem būs pieejama QR koda veidā viedtālrunī, tās iegāde būs iespējama iepriekšējā pārdošanā no 1. augusta, bet to izmantošana paredzēta no 6. augusta. Autobusa biļeti varēs izmantot uz visiem septiņiem maršruta Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga konkrētās dienas reisiem. Tehnisku iemeslu dēļ sabiedriskā transporta biļešu iegāde pie partneriem būs iespējama pakāpeniski pēc mobilās lietotnes atjaunināšanas. Sākotnēji BezRindas.lv mājaslapā, nedēļas otrajā pusē – arī Mobilly mājaslapā un abu tirgotāju aplikācijās.

“Mūsu uzdevums ir nodrošināt iespēju pasažieriem izvēlēties veidu, kā ērti iegādāties sabiedriskā transporta biļeti – internetā, dažādās aplikācijās, biļešu tirdzniecības kasēs autoostās vai kioskos un citur. Autotransporta direkcijas izveidotā sistēma sabiedriskā transporta biļešu iegādei attālināti ir pirmais solis vienotās biļetes ieviešanai Latvijā. Pirmajā posmā sistēmu paredzēts ieviest visos Latvijas reģionālo autobusu maršrutos, šī gada beigās plānots šo sistēmu integrēt ar vilcienu biļetēm,“ skaidro Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Nākamie maršruti, kuros plānots ieviest iespēju biļetes iegādāties attālināti, būs Rīga–Ādaži–Kadaga, Rīga–Ādaži–Podnieki–Garkalne un Rīga–Ādaži–Carnikava. Plānots, ka jaunā sistēma palīdzēs būtiski samazināt laiku, kas nepieciešams biļešu iegādei pie vadītāja. Patlaban biļešu iegāde pie vadītāja maršruta galapunktā var aizņemt līdz pat 15 minūtēm.

Nākotnē pasažieriem ar vienotās sabiedriskā transporta biļetes palīdzību būs iespēja vienā tālākā braucienā apvienot dažādus transporta veidus neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja. Vienotā biļešu sistēma ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet kalpos arī kā papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm, un caur pieeju datiem ļaus nodrošināt brīvu konkurenci visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem.