Eiropas Savienībā atceļ prasību par sejas masku lietošanu lidmašīnās

12. maijs, 2022

Eiropas Savienības lidostās un lidojumu laikā Eiropā drīzumā vairs nebūs obligāti jāvalkā sejas maskas. Tā trešdien paziņojusi Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūra un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs. Atvieglojumi stāsies spēkā no 16. maija.

Aviokompānijas gan joprojām tiks mudinātas aicināt pasažierus izmantot mutes aizsegus lidojumos uz vai no galamērķiem, kur sabiedriskajā transportā joprojām ir jāvalkā sejas maska.

Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūra savā paziņojumā paudusi, ka atvieglojumi atbilst Eiropas valstu nacionālo iestāžu prasībām attiecībā uz sabiedrisko transportu.

“No nākamās nedēļas sejas maskas vairs nebūs obligātas gaisa satiksmē,” vēsta Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras izpilddirektors Patriks Kī.

“Pasažieriem un lidmašīnu apkalpes locekļiem tas ir liels solis ceļā uz atgriešanos pie normālas gaisa satiksmes.

Taču pasažieriem jāizturas atbildīgi un jāciena citu cilvēku izvēle. Ja pasažierim ir klepus un iesnas, ļoti ieteicams valkāt sejas masku, lai pasargātu tos, kas sēž līdzās.”

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra direktore Andrea Amona norādīja, ka, lai gan masku nēsāšana vairs nav obligāta, tomēr vienlaikus ar regulāru roku mazgāšanu un distances ievērošanu tas ir visefektīvākais veids, kā samazināt vīrusa izplatību.

 

Avots: LSM.lv