Lux Express plāno sākt pārvadājumus maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils

4. marts, 2024

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs “Lux Express” maijā plāno sākt komerciālos pasažieru pārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils, aģentūrai LETA apstiprināja “Lux Express” Baltijas biznesa attīstības vadītājs Aldis Ķibēns.

Viņš norāda, ka Sabiedriskā transporta padome ir paudusi atbalstu reģionālās nozīmes maršruta Rīga-Liepāja atklāšanai pasažieru komercpārvadājumiem.

“Patlaban gaidām Autotransporta direkcijas (ATD) paziņojumu par šī maršruta atvēršanu komerciālajiem pasažieru pārvadājumiem un atbildi uz uzņēmuma pieteikumu izsniegt atļauju, lai varētu nodrošināt pasažieru pārvadājumus maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils,” pauž Ķibēns.

Viņš papildina, ka patlaban būtiskākais solis transporta nozares attīstībai būtu šo un citu maršrutu atvēršana komerciālajiem pasažieru pārvadājumiem, kas ne vien veicinātu konkurenci tirgū, bet arī pasažieriem dotu iespēju izvēlēties pakalpojuma kvalitāti.

Vienlaikus ATD pārstāvji aģentūrai LETA sacīja, ka direkcija lēmumu pieņems mēneša laikā. Patlaban tiek vērtētas tehniskās detaļas un precizējumi saistībā ar šo maršrutu atklāšanu.

LETA jau rakstīja, ka pērn novembrī “Lux Express” iesniedza pieteikumu ATD iekļaut maršrutus Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt attiecīgu atļauju Igaunijas “Lux Express Estonia”.

“Lux Express” plāno nodrošināt sešus turp un atpakaļ reisus no Rīgas uz Liepāju dienā, kā arī divus papildu reisus brīvdienās. Reizi dienā plānots nodrošināt vienu turp un atpakaļ reisu maršrutā Liepāja-Daugavpils.

Tāpat uzņēmuma pārstāvji iepriekš informēja, ka visi reisi maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils tiks veikti ar 2023.gadā ražotajiem autobusiem “Scania Irizar i6S Efficient”.

Jau ziņots, ka “Lux Express Latvia” apgrozījums 2022.gadā bija viens miljons eiro, bet zaudējumi – 73 284 eiro.

“Lux Express Latvia” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 404 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”. “Lux Express Latvia” vienīgā īpašniece ir Igaunijas “Lux Express Estonia”.

Lux Express” grupa nodrošina starptautiskos tālsatiksmes reisus uz vairāk nekā 20 galamērķiem septiņās valstīs, cita starpā uz Kurresāri, Tallinu, Narvu, Pērnavu, Tartu, Rīgu, Viļņu un Varšavu. Tāpat kompānija nodrošina iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

 

Avots: LETA