No maija varētu atsākties airBaltic lidojumi starp Rīgu un Liepāju

23. marts, 2021

No 2. maija varētu atsākties “airBaltic” regulārie lidojumi starp Rīgu un Liepāju, kas vasaras sezonā varētu notikt četras reizes nedēļā. Martā ir atsākušies “airBaltic” Pilotu akadēmijas mācību lidojumi, līdz ar to pilsētas apkārtnē jau pašlaik ir aktīva aviosatiksme. Lidosta turpina strādāt taupības režīmā, cerot, ka notiks arī lidojumi saistībā ar “FK Liepāja” futbola komandas mačiem.

SIA “Aviasabiedrības “Liepāja” vadītājs Agris Sprūde ir gandarīts, ka pašlaik vismaz ir atsākušies Pilotu akadēmijas lidojumi Liepājā, kas ziemas periodā nenotika saistībā ar Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem.

“Arī Liepājas lidostā zināmā mērā bija klusums no aviācijas, tai skaitā Pilotu akadēmija nevarēja veikt mācību lidojumus, jo bija ierobežojums praktiskām mācībām. Līdz ar siltāku laiku atkusnis Covid frontē un praktiskie lidojumi marta mēnesī jau notiek. Virs Liepājas aviācijas satiksme ir ļoti aktīva, lidojumu skaits ir liels, var salīdzināt pat ar dažu labu lielu lidostu,” norādīja Sprūde.

Sākotnējās prognozes par regulāru lidojumu atsākšanu gan nav piepildījušās, un turpinās gaidīšanas režīms līdz maijam. Tajā pašā laikā lidostā darbinieki turpina strādāt un visos iespējamos veidos notiek līdzekļu taupīšana, stāstīja Sprūde. Šādā režīmā vēl ir iespējams strādāt, līdzīgi kā to mēģina darīt daudzās nozarēs, kurās ir nopietnas Covid-19 pandēmijas izraisītas problēmas, sprieda vadītājs.

“Reģionālās lidostas vienmēr ir atbalstāmas no publiskiem līdzekļiem. Ja pašvaldība to trūkstošo finansējumu mums nodrošina, mēs strādāt varam. Protams, mūsu mērķis nav eksistēt un strādāt tādā apjomā kā tagad, mūsu mērķis ir nodrošināt regulāros lidojumus un skatīties plašāk,” skaidroja Sprūde.

Lidostas asinsrite ir regulārie lidojumi, kas šobrīd nenotiek, uzsvēra lidostas vadītājs. Pēc Liepājas lidostas rekonstrukcijas lidojumus aviokompānija “airBaltic” atsāka 2017. gada maijā, veidojot savienojumus no Rīgas lidostas ar citām valstīm, kas nodrošināja regulārus lidojumu iespējamību. Gaisa satiksmes nozares apgrozījums Latvijā kopumā 2020. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir sarucis par 72%, kas ir visliktākais rādītājs no visām nozarēm.

“Ilgi bez šiem regulāriem lidojumiem lidostas jēga mazinās, protams, vietā nāk šie jaunie nozares paveidi un ļoti būtiskie – mācību lidojumi, arī lidmašīnu tehniskā apkopes veikšana “airBaltic Training” angārā, kas ir ļoti būtiski. Dzīve neapstājas, bet būtu nepieļaujami zaudēt regulāro satiksmi. Jā, protams, vīruss šobrīd nosaka to, kādu mūziku spēlē,” atklāja Sprūde.

Aviokompānijas “airBaltic” pārstāvis Didzis Rudmanis Latvijas Radio skaidroja, ka lidojumi starp Rīgu un Liepāju varētu atsākties 2. maijā.

“Pašlaik “airBaltic” turpina nodrošināt būtisku savienojamību no Rīgas, arī Tallinas un Viļņas uz Eiropas vadošajiem biznesa centriem un tranzīta mezgliem tiem pasažieriem, kam ir nepieciešams lidot. Mainīgo ceļošanas ierobežojumu dēļ tas būtiski ietekmē pieprasījumu pēc lidojumiem, pagaidām “airBaltic” plāno atjaunot lidojumus uz Liepāju maija sākumā un gaidāmajā vasaras sezonā plāno izpildīt četrus reisus nedēļā,” norādīja Rudmanis.

Aviokompānijas pārstāvis uzsver, ka šobrīd jāturpina pielāgoties esošai situācijai un plānoto lidojumu grafiks tiek pārskatīts regulāri.

Viņš atzīmēja: “Atcerēsimies arī pērn, ka tad, kad tas bija iespējams, “airBaltic” veica tiešos lidojumus starp Rīgu un Liepāju – jūlijā, augustā un septembra pirmajās nedēļās šie reisi tika piedāvāti pasažieriem.”

“airBaltic” pārstāvis pauda cerību, ka, tiklīdz atpūtas braucieni būs iespējami, pieprasījums pēc lidojumiem strauji pieaugs.

 

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 25 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).

 

Avots: LSM.LV