Novatours izziņo pakalpojumu aizsardzībai pret degvielas cenu svārstībām

24. marts, 2022

Jau ar aizgājušo gadu augušās pasaules naftas cenas, Krievijas kara pret Ukrainu ietekmē šī gada martā ir sasniegušas gandrīz 130 USD par barelu, salīdzinot ar 80 USD par barelu gada sākumā. Attiecīgi, kopš 2021. gada novembra fiksēts arī ievērojams aviācijas degvielas sadārdzinājums. Lai pasargātu ceļotājus no turpmākajām aviācijas degvielas cenu izmaiņām, tūroperators “Novatours” turpmāk savu pakalpojumu cenā iekļaus aizsardzību pret degvielas cenu svārstībām.

“No 2022. gada sākuma aviācijas degvielas cena ir pieaugusi par aptuveni 60 procentiem. Šādam degvielas cenu pieaugumam ir tieša ietekme uz tūrisma nozari, kur transporta izmaksas veido vidēji 30% no pakalpojuma kopējās summas. Kamēr aviācijas degvielas cena tik ļoti svārstās un nenoteiktība tirgū ir liela, vēlamies pasargāt ceļotājus no iespējamām lielākām izmaksām, tāpēc šogad plānotajiem ceļojumiem ar šo pakalpojumu nodrošināsim cenu nemainību aviācijas degvielas cenas pieauguma ietekmē,” informē “Novatours” pārdošanas daļas vadītāja Sanda Roze.

Šis pakalpojums attieksies gan uz jaunām, gan iepriekš iegādātām ceļojumu vai aviobiļešu rezervācijām. Pēc uzņēmuma aprēķiniem, ja nākotnē aviācijas degvielas cena pieaugtu par aptuveni 25%, brauciena izmaksas pieaugtu vidēji vismaz par 30 eiro atkarībā no izvēlētā brīvdienu galamērķa. Tikmēr fiksētā pakalpojuma cena vienai personai ir 11,5 eiro, kas ir tikai 1-2% no ceļojuma gala izmaksām.


Par „Novatours”
„Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.
www.novatours.lv